Egyenruha

Airsoft játék során használt ruházattal kapcsolatos információk.
-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok
Csapat: K.A.T.

Re: Egyenruha

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2014.05.25. 21:14

Barni, ezt öröm volt olvasni. Köszi.
Ne sírj...éld az életed!

barniw
Ezredes
Ezredes
Csapat: kaposwar

Hozzászólás Szerző: barniw » 2014.05.24. 19:02

Készítettem összehasonlító fotót Zseniék frissen vásárolt ACU szabású és MARPAT stílusban nyomott anyagból készült egyenruhájáról, és a MILTEC gyártmányról, amit -velem együtt- a többen is vettek.
Az első képen bal oldalt a Zseni féle, míg középen és jobb oldalt a MILTEC gyártmány látható. Ezeken a minta és a színek hasonlíthatóak össze.
A második képen a Zseni féle ruha mintájának, és az eredeti MARPAT mintának az összehasonlítása látható. A színek, bár egyenként nagyon hasonlónak tűnnek, a pici árnyalatbeli eltérések miatt egészen más hatást mutatnak. Sokkal jelentősebb különbség, hogy az eredeti minta zöld és fekete formáinak színe fel van cserélve, így a Zseni féle ruhán lényegesen több a fekete, és lényegesen kevesebb a zöld (második kép, sárga nyilak). Ezen felül a Zseni féle ruha mintája úgy 30 cm-ként ismétlődik (piros nyilak), míg az eredeti mintán ~91cm a minta magassága (egy zubbony hát úgy 60-70 cm). A MILTEC mintán 60 cm-es az ismétlődés.
(A képeket jobb klikkel nyissátok meg új ablakban, akkor a lényeg is látható lesz.)

Kép

Kép

Végeredményben egy hatásában hasonló, de minden valószínűség szerint másképp működő mintáról van szó. Sötétebb, kisebb kontrasztokkal, és az ismétlődés is szaporább. A színek miatt kevésbé töri meg a sziluettet, a felcserélt színek még jobban behatárolják az optimálisnak tekinthető szituációk körét. Két dologgal kell még kiegészíteni a minta - szín értékelést: egyrészt a viszonyításnak használt MILTEC és az USMC logos MARPAT anyag sem a megfelelő színekben van nyomva, azok is sötétebbek és kevésbé zöldek a USMC által használt -eredeti- színverziónál. Másrészt a kép, ami a webshop oldalán látható, nem ezt a hatást mutatja, ami vásárláskor csak feltételezhető.
---
A ruha anyaga twill szövésű (harántcsíkos) kevert szálas (pamut/poliészter), ami nagyjából hasonló vastagságú a szokásos ripstop anyagokhoz (230-grammosra saccolom), ugyanakkor egyenletesebb és sűrűbb a szövése a hasonló vastagságú ripstopoknál. Ez nagyobb élettartamot és állóképességet jelent. Nem olyan erős mint az eredeti vagy a HELIKON, amik szintén twill szövésű kevert szálas anyagokból készülnek, de határozottan jobb a kommersz ripstopoknál.
A szabás ACU stílusú, ebben megegyezik a MILTEC-el. Hozzá kell tenni ehhez, hogy az ACU az gépkocsizó egyenruha, és plate carrierek alá lett kifejlesztve. Ez utóbbi funkciójában a combat shirtek váltották fel. Az USMC egy másik szabású ruhát használ, az MCCUU-t, a HELIKON is ilyen. Sok véleményt olvastam, ami szerint az MCCUU jobb, az ACU-nál, és ez szerintem elsősorban a felhasznált anyag, és a zsebezés miatt van. Ehhez jön természetesen a ACU-hoz rendszeresített UCP minta, ami természeti környezetben a legritkább esetben állja csak meg a helyét.
A varrásokon nem láttam problémákat. Az is igaz hogy nem fordítottam pedig ott több probléma is szokott látszani; de erre nem láttam okot kívülről. Az eredeti twillnél vékonyabb anyaghoz persze vékonyabb cérna dukál. A tépőzárak plüs oldala a szokásos elvágott hurkú, bolyhos tépőzár, amit a gyakori használat kikezd. Az én MILTEC példányomon elvágatlan hurkú plüs tépőzár oldalak vannak, azok majdnem örökösek. Ilyen tépőzárakat csak a '90-es évek második felében gyártott ruháknál láttam –ez tehát nagy szerencse a részemről.

Az ára ~17 volt postával, ami nem rossz, tekintve hogy tartósabb lesz ripstop társainál. Én továbbra is tartom, hogy az eredeti után a HELIKON jön a rangsorban, és a kettő közötti árkülönbséget a szabás, anyag és szín miatt meg is éri, de a dreszkódnak való megfelelés szempontjából a 17/szet az nem rossz ár.

barniw
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: barniw » 2014.05.24. 13:17

Zseni!

voltam olyan ügyes, hogy otthon hagytam a telefonom. Ezen a számon hívj: 06 20 nyolc 0 hét 83 három nulla.

Engedelmeddel, átalakítottam a telefonszámot, hogy ne legyen kereshető, mivel a Google automatikusan keres a fórumon! zsenipocok
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsenipocok 2014.05.24. 13:44-kor.
Ok: Telefonszám átírása

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2014.05.23. 18:43

A megrendeléstől számított két héten belül megérkezett a marpat ruha "kici-pici ocágból"
No a lényeg!
Nekem az anyaga, szabása és a mérethelyessége tetszik. A megadott méret alapján rendeltük meg, amit az oldalon prezentáltak a rendeléshez. Mérethelyesen küldték.
Mellékelek kettő képet!
Mivel beváltotta a hozzáfűzött reményeket, ezért rendelek még egy készletet.

Kép

Kép

barniw
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: barniw » 2014.01.15. 15:30

Bele botlottam egy softaires kapcsolatba, aki viszonteladóként tud szerezni hadi gyártású MTP holmikat.
Én egyenlőre egy combat shirtet vettem ami jó lesz varrásmintának.
A cuccok nagy része persze használt (az áruk is ennek megfelelő), de lehetne jó állapotú vagy újszerű holmikat is venni ebből a forrásból.
---
Akit érdekel az rajtam keresztül is tud érdeklődni, vagy megadom neki a softair profile-t.
---
Az MTP az MC angol tesója, és ugyanúgy CRY PRECISION design mint az MC. Rendszeresített a brit haderőben ezért minden bizonnyal drescode kompatibilis.
Természetesen azt most sem állítom hogy 4 évszakos mintáról és holmiról van szó (ahogy az MC sem az), de rentábilisan beszerezhető olyan alkalmakra amikor ez a megfelelő.

Újabb infóim vannak az MTP holmikról (levélfordultával):

Windproof ripstop kabát új 12k
temperate (vékony) nadrág használt 4,8k; új 8k
Windproof nadrág (vastag) új 10-es csomagban, ez is lehet úgy 10k darabonként.
Warbelt 4800 (asszem)
És vannak esővédők is.
Ezeket kérdeztem első ötletre, de lehet hogy vannak kalapok vagy molle zsebek is.

Még egyszer mondom hadi minőséget ennyiért nem igen lehet szerezni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsenipocok 2014.01.16. 16:37-kor.
Ok: Hozzászólás a Szabályzat 3.5 alapján szerkesztve.

-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2014.01.11. 19:31

Ne sírj...éld az életed!

barniw
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: barniw » 2014.01.10. 15:00

Stimmel (persze hogy stimmel).
---
Az a minta egy '90-es évekbeli minta, méghozzá '90-es évek eleje.
csak érdekesség képpen, a szlovének pillanatnyilag itt tartanak:
http://camopedia.org/index.php?title=File:Slovenia3.jpg
http://strikehold.files.wordpress.com/2 ... ormasm.jpg
http://strikehold.files.wordpress.com/2 ... form-1.jpg
Annyira kurrens hogy még képet is alig van róla. Nagyon hajaz arra a bizonyos 'scorpion' mintára, amit korábban említettem: http://www.hyperstealth.com/scorpion/Sc ... form-7.jpg

Itt van még néhány kép, meg szöveg is:
http://www.strikehold.net/2013/03/20/uf ... -iwa-2013/

Szerkesztés gomb

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2014.01.09. 20:12

Es tényleg! Köszi Adrián!

Adrián(Tevepook)
Őrvezető