Egyenruha

Airsoft játék során használt ruházattal kapcsolatos információk.
spike
Tizedes
Tizedes
Csapat: K.A.T.

Re: Egyenruha

Hozzászólás Szerző: spike » 2013.11.21. 17:19

Nekem tetszik a választás és ha egyenruha lesz én is beszállok.(ha ez ha másik akkor is)

Mitch1
Őrnagy
Őrnagy

Hozzászólás Szerző: Mitch1 » 2013.11.21. 16:50

Szerintem annyira azért nem hajaz messziről az OD-ra!
Egyen cuccba én is beszállok,ha véglegesedik a minta.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2013.11.21. 16:04

Off:

Majd ha az egyébként is ritka alkalmakon, amikor airsoftozni van lehetőséged már hatodszorra nem éri el a létszám a 30-at és utána elszagolsz egy 100+-os játékra, akkor majd Te is úgy vélekedsz, hogy az eddigi "5-6 tingli-tangli mellé befér egy-két országos is" - nézőpontodat lecseréled az "5-6 országos mellé befér egy-két tingli-tangli" nézőpontra.

Ha már jó pár tízezret, ne adj isten százezret rááldoztál erre a hobbira, akkor azt hiszem egyetértesz velem. Már pedig nem igen van itt a fórumon olyan ember, aki 40.000-nél kevesebbet áldozott volna eddig :)

Egyszerűen így jobban megéri. Lehet problémásabb, kell osztozkodni a férőhelyen, van 1-2k forint fuvardíj, netán rendezési hozzájárulás, de eskü jobban megéri egy ilyen játékra elmenni, mint egy hónapban minden hétvégén kint lenni a Kaposfői erdőben, vagy Várdán, vagy Taszáron , vagy bárhol. Kell olyan is, nem mondom, hogy nem, de ez izgalmas, változatos. Erre érdemes gyúrni, összedolgozni, itt csapatban KELL operálni. Direkt nem írtam rajt mert attól mindenkinek feláll a hátán a szőr :)

Elvégre mi itt a K.A.T-ban és a KaposWar-os barátainkkal egyetemben már réges rég ismerjük egymást, nagyjából tudjuk a másik mit gondol, stb...Van aki kempelni szeret, van aki darálni, van aki menni előre.Tökéletes! Miben lenne más,ha ez a 20 ember, aki egy-egy hétvégén összeverődik, egyszer elmenne egy 100+- os játékra? Ja, hogy rajtunk kívül lenne másik 100 ember is a pályán? Hogy a megismert 100 emberből eljönne előbb utóbb 10-20 aztán akár 30 ember hozzánk ? Ha ehhez hozzávesszük a DDRAF-al lefedett embereket akkor már meg is van az 50-70 akár 90 ember. De ehhez ki kell kacsintani.Ahhoz viszont bele kell férni a játék dresscode-jába midcap stb.

ON: Ahhoz viszont először kell jól választani, nem utólag vakarózni, hogy húha nekem ilyen van az meg oda nem jó. Én azt mondtam mielőtt megveszed az A-TACS ruhát, ezt gondold át. Ha neked tetszik és azért akarod megvenni, persze, miért ne tennéd, de ha másik öt ember is megveszi majd jön a koppanás az azért elég kellemetlen.

(Akinek esetleg lenne kedve nagyobbacska játékra menni, annak itt egy link, én ide tervezek elmenni legközelebb:)

http://www.softair.hu/viewtopic.php?f=1&t=5575

Persze itt is azt írja, hogy OD és civilen kívül egyező alsó és felső katonai ruházat az egyik oldal dresscode-ja. Igen ám, de nekiállsz magyarázkodni, hogy vaze ez nem OD, hanem ATACS , csak messziről hasonlít az OD-ra csak jobban beolvad ? Én nem akarok magyarázkodni.

Kezdik használni, találkoztam már játékon ezzel a mintával, de hirtelen nem tudtam eldönteni hogy lőjek-e vagy ne.Ezért mielőtt ráböknék a "buy" gombra, inkább megvárom mi lesz belőle. Ennyi.

Egyetértünk abban hogy nem értünk egyet :D

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2013.11.21. 15:10

Én úgy vagyok vele, majd ha országos játékra megyek, akkor összevadászom az éppen valaki elméjéből kipattant dresscode összeállítást.
Ezentúl meg olyant veszek, ami nekem tetszik vagy nem veszek, de használom.
Nekem, különben is már nagyon régóta az A-TACS FG a kedvenc mintázatom.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2013.11.21. 13:13

Azért előtte meg kéne nézni országos játékokban hova sorolják ezt a mintázatot. Csak mert Veszprémben pl első ránézésre a full zöldet nehezen lehetett a terepminta vagy egy baf..zul felöltözött PMC közé egyértelműen besorolni.

Ez olyan mint, Task Force oldalon a foliage green sültös sapka egy olyan játékon, ahol a világos / sötét fejviselet a hovatartozás meghatározója.

Csak óvatosan!

-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2013.11.20. 06:20

Láttam Dokiét tetszett.
Div,akkor ketten már vagyunk még néhány ember és rendelünk, addig gyűjtöm a zsét.
Ne sírj...éld az életed!

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2013.11.19. 22:58

Ez A-TACS FG utánzat. Szerintem, az egyik legjobb most a piacon. Dokinak a sima A-TACS van, ha valaki látta, a szürke, épületes kivitelben.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2013.11.19. 22:51

Nem rossz, láttam pár rajon ilyen mintát és ennyiért igazából nem is drága. Rajtam ne múljék.

-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2013.11.19. 21:51

Mi a véleményetek erről a...
http://www.shootercbgear.com/product_in ... ts_id=5467
Jó lenne csapat rucinak(szép álom) én beszállnék már ha tényleg cotton ripstop anyagú
Ne sírj...éld az életed!

barniw
Ezredes
Ezredes
Csapat: kaposwar

Hozzászólás Szerző: barniw » 2013.01.30. 12:45

Div. egyenruha "tenderére"

őszi - tavaszi = barna domináns - zöld domináns (leegyszerűsítve)

Beszerezhető minták, amikben van barna - zöld verzió:

MARPAT (az eredeti usmc az okkeres, a cadpat az a zöldes, meg mindenféle színű kereskedelmi verziók)
FLECTARN (A dantarn, vagy flecktarn D lenne a zöld ugye)
VEGETATO (szintén van mindenféle színvariációban az MC-n át a sötét WL-ig)
MC - de csak elméletileg, mivel a WL funkciónak megfelelő szlovén nem hozzáférhető :(.

Hátrányok, előnyök:

MARPAT / CADPAT:
- Lehet belőle szerezni jó minőségű eredetit is ebay-ről, vagy a sofairről, (elég) jók a replikák, nagyon sok féle színben van, sokféle szabással.
A másolatok között van erősebb szövésű anyagból készült is (Sziva Lacié).
- Hátrány, hogy a mintázat, a színek egymáshoz való viszonya csak az eredetieknél van valóban jól megcsinálva, a replikák mintái sokszor durván leegyszerüsítettek vagy kivonatoltak. Az elballanszírozott vagy épp ügyetlen színviszonylatok közel nem olyan hatékonyak, mint az eredetiek. Tehát az ember könnyen bevásárolhat vele, de kifoghat valami jót is. Nincs belőle MC verzió.
- Nehéz belőle anyagot szerezni, illetve nem nehéz hanem túl drága :(.
- Javasolt kópiák: Némely ázsiai (ebay), és a HELIKON.

FLECTARN:
- Sok különféle verziója van, desert, MC, WL, és zöld domináns is. A WL (vagy mérsékelt égövi, vagy európai) verziónak önmagában is sok színvariációja van. Viszonylag könnyű eredetit is beszerezni, sokféle anyagból gyártják.
- Hátrány, hogy az eredetiek szabása nem a leg korszerűbb (patentok, még ha jók is azok a patentok), bár jó anyagból és jó minőségben vannak varrva. Az eredetiek ugyan olcsók és könnyen beszerezhetőek, de a színük többnyire nedves őszi-téli időben ideális, mivel alapvetően sötét. A színben leginkább megfelelő verziók drága (bár jól megcsinált) replikaként érhetőek csak el (TACGEAR), a zöld domináns verziókat kifejezetten vadászni kell.
- Relatíve könnyű belőle anyagot szerezni (corurát is).
- Javasolt utángyártói: TACGEAR, HELIKON, MILTEC.

VEGETATO:
- Az eddig felsoroltak közül a magyar viszonyoknak leginkább megfelelő mintázat, a mérsékelt égövre kidolgozott színverziói a leginkább megfelelőek a maguk nemében. A replikák között van kifejezetten olcsón és könnyen beszerezhető.
- Hátrány, hogy szinte kivétel nélkül ripstopból készül, sokszor annak sem a legerősebb fajtájából. Bizonyos színverziókhoz bizonyos szabások tartoznak, sok hajaz az olaszra, aminél azért vannak jobbak is.
- Nem lehetetlen belőle anyagot szerezni (ritka).
- Javasolt utángyártói: DEFCON5, TACGEAR, MILTEC,

Válasz küldése