Egyenruha

Airsoft játék során használt ruházattal kapcsolatos információk.
barniw
Ezredes
Ezredes
Csapat: kaposwar

Re: Egyenruha

Hozzászólás Szerző: barniw » 2012.01.17. 12:35

Hozzá fogtam egy terjedelmesebb HSZ megfogalmazásába, ami "szakmailag" tovább cizellálja ezt az egész kérdéskört, de szerintem jelen pillanatban felesleges.
A lényege az lett volna, hogy tökéleteset sem utángyártásban sem hadi ruhában (akár új akár használt) nem lehet szerezni. Ezért olyat kell venni amelyik alakítható, a legjobb meg az ami saját igények szerint készül. Az alakítható keresése és beszerzése reális cél, a saját készítése meg inkább illúzió.

A színt és a mintázatot nem lehet alakítani (lehet persze, de aztán mégsem), ezért annak kell stimmelnie. A többit alakítással el lehet érni - ha a ruha engedi.
Na így lett ez a vegetato (és mondjuk nem a Bonyhádiaké).

A legtöbb játékosnak kialakult koncepciója van, amin csak a játék tapasztalatok alapján fog változtatni - nem azért mert valaki ezt vagy azt mondta. És ez nem is baj. Annyit tennék még hozzá ötletként ehhez a ruha kérdéshez, hogy ha rajok szerveződnének, és azoknak lenne közös eggyenruhája, már az is nagy előrelépés lenne. Ez elérhetőbb célnak tűnik. Ha többet járnánk csapatostul vendég játékokra, akkor gyorsabban formálódna ez a megjelenés iránti igény. De ha többet járnánk csapatostul vendég játékokra az már önmagában is jobb lenne.

-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok
Csapat: K.A.T.

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2012.01.14. 21:53

Ha már csak azt el tudnánk érni,hogy aki ruha vétel előtt áll az a Vegetato valamelyik árnyalatát venné a 4-ból az is hatalmas dolog lenne a mai szűkös világban.

http://shop.suspensionofdisbelief.co.uk ... o-medium-1
http://www.soleacciaio.com/prodotti/mim ... a-completo
http://www.softairteam88.it/shop/produc ... roduct=725
Ne sírj...éld az életed!

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.01.14. 18:10

Nos, nézzük az elejétől.
Ha érkezik egy új játékos, akinek semmije sincs, feltételezem ki jön egy játékra vagy kérdezősködik előbb. Ha meglátja a ruhát valakin, ez lehet több fajta is, eltudja dönteni, hogy neki melyik tetszik. Az iránymutatást meg lehet neki adni. Ez jó ebben az időben, de ott nem jó, ez meg itt jó, de ott nem, szóval tanácsokkal. Mivel, nem katonai vagy szervezetszerű társaságról van szó, nincs előírás a ruházatra, de ezt már írtam. Javaslatom csak addig ért, hogy ha lehetséges, ha tetszik, ha akarod, de nem kényszer!
Szerintem meg ezen nem kell megsértődni, ha én pl. nem vásárolok német egyenruhát vagy olasz egyenruhát, mert nekem nem tetszik. Saját pénzemet arra költöm, amire akarom. Ha akarom, akkor 100 kék klottgatyát veszek és abban játszom. Persze, csak vicc volt!
A csapat kialakulásával kapcsolatban rövid pályafutásom alatt már nagyjából kirajzolódott, hogy ki az akire lehet számítani játékok alkalmából és kire nem. Ki az, aki tud kompromisszumokat kötni és ki nem. Ez nem áskálódás csak személyes tapasztalat. Amennyi ember, annyi szokás és ez így van rendjén. Nem is lenne igazi, ha mindjárt az elején jó lenne, egy kis vita és körüljárás még ruházat terén is szükséges és ezért jó a fórum, hogy meg lehet vitatni, el lehet mondani a véleményeket.
No, hogy pontot tegyünk végre a végére, én azt javaslom, hogy mindenki vegye azt, amit szeretne magán látni vagy kérjen tanácsot, ha nem tud dönteni több fajta ruha között.

kopasz
Őrnagy
Őrnagy

Hozzászólás Szerző: kopasz » 2012.01.14. 17:36

Meglátásom szerint a kulcskérdés mindig is az lesz, hogy: Akarjuk-e? A sok közös feledhetetlen játékot, egy stabil baráti közösséget, aki mindig ott van és csinálja amit kell. És ebből jöhet a többi.
"Amíg nem járunk rendszeresen és csoportosan nagyobb játékokra addig meg majdnem mindegy hogy mit koszolunk össze." - Ezzel teljesen egyet tudok érteni, ugyanis amíg nincs egy jól összeszokott csapat, addig fölösleges bármilyen egyenruháról is beszélni. És itt jön el az a pont, hogy HA sikerül megvalósítani A CSAPATOT akkor lehet szó a többiről. HA ez megvan akkor jöhet az egységes kinézetet, amennyiben mindenki elkötelezi magát, mint ami sok más csapatnak sikerült. És ekkor juthatunk el oda, hogy aki szeretne belépni az lehetőségeihez képest legyen kedves ilyet vásárolni. (Mert ugye abból indulok ki, hogy a friss játékosnak semmije sincs és így könnyebb neki vásárolni, ha van a számára egyféle iránymutatás.)
"aki tenni akar a csapatért az ilyet vesz" - Ezt a fentebb leírt kritériumoknak megfelelő csapatra értettem, ami jelenleg kialakulóban van még.

Tudom kicsit off ebben a topikban, de válaszolnék Bencének a régi előjött "lerendezettnek vélt sérelmekkel" kapcsolatban is.
Nem kívántam előhozni az egész dolgot, amin már rég túl vagyunk (én legalábbis biztosan), szimplán csak leírtam személyes tapasztalataimat az egyenruhával, és annak bevezetésével kapcsolatban. Az meg, hogy elfogultnak tűnhettem a szemedben, annak ellenére, hogy kizárólag tárgyilagosan írtam le az idevágó eseményt, teljesen érthető, mivel én is benne voltam az adott szituációban, úgy ahogy te is meg mások is. Részemről itt lezártnak tekintem ezt az egészet. "És itt pont."
Kép
Kép

-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2012.01.14. 14:43

Az egységes ruha nem elő írás persze jó lenne,de itt vége is a dolognak.
Ne sírj...éld az életed!

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.01.14. 14:32

Akkor szerintem maradjunk ennyiben a ruha ügyben és mindenki azt vásárol és jelenik meg, amiben akar. Annyi tényleg igaz, hogy ez hobbi és nem több! A parancsnoki dolgokból nekem elegem van a hétköznapban is és nem kérek belőle hétvégén is.

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2012.01.14. 14:17

Hát igen egyenruha...

Alapból jó ötlet, egységesek leszünk, külsősök is látják hogy kivel van dolguk stb.
De a felvarró elkészítése részben pont ezt hivatott áthidalni. Az ha nem is olyan mértékig mint egy egyenruha de kifejezi az összetratozást.
"aki tenni akar a csapatért az ilyet vesz"
Ezzel nem értek egyet, szerintem Woodlandban digital camoban vagy akár az általam pártolt Flechtranban is lehet tenni a csapatért. Az egyenruha milyenségének ehhez semmi köze.
Az egyéni elképzelések miszerint én oroszos németes amerikai vonalat követek újabb PROBLÉMÁT jelentenek. Ez egy hobbi és vannak olyanok akik úgy szeretik művelni ahogy és amiben jól érzik magukat.
Az össztartó erőnek elsősorban a közösséghez való tartozás tudatának kéne lennie.
Amíg nem járunk rendszeresen és csoportosan nagyobb játékokra addig meg majdnem mindegy hogy mit koszolunk össze. :)

Annak külön örülök hogy újra feltörtek a korábbi Junior csapatban már lerendezettnek vélt sérelmek.
" A régi csapatomban is be akartam vezetni ..... szakadás lett a vége"
A lényeghez hozzátartozik a régi csapat mentalitása. Kis létszámnál még meglehetősen baráti volt a hangulat később azonban már megjelet egy kisebb csoport ( 2-3 egyén)akik elég erőszakos módon rá akarták kényszeríteni akaratukat a többiekre.
Fölbomlás okai: ha meglátjuk a vezéreket kötelező tisztelgés, kötelező egyenruha (anélkül az ember nem rendes csapattag és nem vehet részt egyes játékokon). A törvények betartására kényszerítő érvek: ha nem csinálod meg szétrúgom a fejed az acélbetkósommal és ehhez hasonló finomságok. Ezenfelül az emberek többsége nem szereti ha a feje mellett 5-10 centivel hadosnásznak egy gyalogsági ásóval.
Az régi csapatra vonatkozó egyéb vitákat az érintettekkel inkább személyesen rendezném, nem ide tartozó téma. Ezt is csak azért írtam mert kissé elfogultnak éreztem kopasz hozzászólását. És itt pont.

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.01.13. 23:39

Ezért írtam, hogy ez csak olyan irányadó dolog! Nem kötelező, de lehetőséggént fel kell vetni, mert lehet megtetszik valakinek, mikor látja valakin az adott ruhát. Nekem a Krisz féle ruha Pécsen a Vidámparki játékon tetszett meg, mert az őszi aljnövényzetbe szinte észrevehetetlen volt. Ott álltam mögötte pár méterre és éppen azt néztem, hogy kiváló álcaruha. Persze, hozzá kell tenni, hogy az adott évszakban jó.
Sajnos, abban is igazad van, hogy a romló forintunk sok mindennek szab határt, ezért kell meggondolni. Tudom azt is, hogy van olyan ember, aki a német egyenruhát vagy akár az orosz egyenruhát részesíti előnybe. Ezzel nincs is baj, hiszen ez nem olyan társaság, ahova kötelező járni vagy bármi is elő van írva. Ha nekem a kék klottgatya tetszik, akkor abba játszom, hiszen csak a védőfelszerelés van előírva a játékokra.
Amúgy, piros pont az aláírásban szereplő képért! Jó!

kopasz
Őrnagy
Őrnagy

Hozzászólás Szerző: kopasz » 2012.01.13. 23:31

Ez egy alapjaiban véve jó ötlet, de sajnos van pár buktatója. Erősen romló forintunk és keresetünk a legnagyobb gátja ennek, ezzel gondolom mindenki tisztában van. Aztán ott a következő, hogy nem biztos, hogy mindenkinek tetszik az adott ruha (ez a legkisebb gond). És végül az elhatározás kérdése: Akarunk-e egységesen, egy csapatot alkotva ugyanolyan ruhában játszani? Ha mindez megvan, akkor lehet a felvetésből valami.
A jó megoldás az a javaslat, miszerint, aki ruhavásárlást tervez és komolyan gondolja a csapatot az ilyet vegyen és kész.
A végére egy kis személyes tapasztalat: Megpróbáltam a régi csapatomban bevezetni ezt az egyenruha dolgot és ellenállásba ütköztem a csapat egyik részével, akik ellenezték az egészet, aminek az lett az eredménye, hogy csoportos sértődés és csapatfelbomlás következett be... Tanulságom az esettel kapcsolatban: Akinek már van ruhája és nem tervez másikat vásárolni az nem fog egy új szettet venni a csapat érdekében sem.
Kép
Kép

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.01.13. 17:32

Nem is azt mondtam, hogy azt erőltetem én csak javasoltam.
A Dok által nézett sötétebb verzió is jó, sőt, nyárra ideális kivitel. Ezért is írtam, hogy nyárra más lenne jó, de ha már veszünk, akkor legalább egységeset, amennyire lehet. Sőt, nem is azt mondtam, hogy kötelező, mert mindenkinek más az ízlése és az elképzelése, de javaslat tételi lehetőséggel lehet élni szerintem.

Válasz küldése