Egyenruha

Airsoft játék során használt ruházattal kapcsolatos információk.
barniw
Ezredes
Ezredes
Csapat: kaposwar

Re: Egyenruha

Hozzászólás Szerző: barniw » 2012.01.13. 16:27

Nézd, én nem akarom ezt erőltetni, az nem vezetne semmi jóra. A Dok-ék a sötétet fogják venni, a Tompoo-nak is az tetszett, én például a Dantarn-ról meg a svéd M90-ről nem mondanék le. Legalább is nem egykönnyen, mivel ezek teljesen zöld színekből álló ruhák, és nyáron azért az igencsak jó. Ezeket akkor is megtartanám legalább opfor ruhának, ha a csapat egésze átállna a vegetatora. Szóval ez nem olyan egyszerű dolog...

Nekem S-es méretű vegetatóm van, azt felpróbálhatja a fiad; úgy is itt van nálam az az elem amivel tartozom neki, meg a felvarrók is.
Például holnap 9-10 között a suliban leszek (szemben a bírósággal). Azért nem ártana ezt minél hamarabb megejteni, mert mi a Dok-al nemsokára rendelni fogunk, és akkor nektek se kellene külön póotát fizetni.

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Csapat: K.A.T.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.01.13. 15:32

Na jó, mi van akkor ha kiválasztjuk a Krisz által vásárolt ruhát és aki most szeretne venni az ilyent vegyen, ha lehetséges. Így egységesen néznénk ki. Biztos van olyan akinek nem tetszik, de ez nem kötelező csak irányvonalnak szánnánk.
Láttad a fiamat, gondolom neki az M méret megfelelő lenne? Az S méret is szerintem jó lenne neki, de nem biztos 1 év múlva is jó lenne neki! :)

barniw
Ezredes
Ezredes
Csapat: kaposwar

Hozzászólás Szerző: barniw » 2012.01.13. 14:27

Mindegyik ruhának és mintázatnak meglesz a maga hátránya, akármelyiket választjuk (ha választunk...).

Elég sokat beszélgettem a csapattagokkal ruha ügyben, különösen mert a megjelenés / feeling - hatékonyság "követelmény mátrixának" fontosságával természetesen én is tisztában vagyok. Többen közülük a régi lecserélése, illetve első ruha választásban vannak. Az idősebb és tapasztaltabb játékosok rendszerint egyéni igényeket fogalmaznak meg, sokszor a tapasztalataik alapján. Olyat választani, ami mindenkinek egyformán tetszeni fog, nem lehet sem szabásban, sem mintázatban.
De ami miatt minálunk igazán macerás ez a dolog, annak két oka van: egyrészt az anyagi vonzata ennek a kérdésnek, másrészt hogy nincs kiforrott csapatunk.
Mindenki tudna magának választani neki tetsző ruhát a shopokban rendelhetőekből (nekem legalább is ez volt a benyomásom), de ahhoz sok-sok pénz kell.
Másrészt mindenki egyéni játékosként van benne ebben a dologban, ezért elsősorban az érdekli hogy ő mit akar. Ez nem a leg szerencsésebb, de senkit sem tudok érte kárhoztatni. Mindenki azért van itt egyáltalán, amit ő maga fontosnak tart. Ha lesz összeszokott csapat, akkor lesz majd igény is az egységes megjelenésre. Fordítva szerintem nem megy.

Én bárkinek tudok segíteni a ruha választásban funkció, mintázat, méret, ár-érték tekintetében, de természetesen nem vagyok tévedhetetlen, ezért javasolom az országos fórumok ilyen témájú topicjait is (softair.hu, 6mm.hu). Én magam egyébként arra jutottam, hogy az igazán ideális megoldás a saját ruha készítése lenne, erről szólt a "digitrába" projekt. Ez elméletileg nem egy túl bonyolult és költséges dolog, de a magyar viszonyok között gyakorlatilag kivihetetlen. A helyzet folyamatosan romlik, tavaly tavasszal a a piacnál található munkaruha szabó már arról panaszkodott, hogy sem a "kőműves Woodland", sem az egyszínű munkaruha anyagokat nem tudja beszerezni. Így hát marad a kész ruhák "moddolása", mint egyedüli lehetőség.

A vegetatoval kapcsolatban annyit jegyeznék meg, hogy pont az a verzió amit mi vettünk a Krisz-el, tudtommal más környékbeli csapatoknál nincsen. A Hangyáék használnak még vegetatot, meg a Veszprém környékiek, de nem ezt a színverziót. A shop amit kikutattunk többféle szín és szabásverzióval is rendelkezik, a színverziók értékelését nemrég felírtam a csere-bere topicba, had ne kelljen most ide máslnom. Öszességében nekem annyi bajom van ezzel a vegetato dologgal, hogy csak ripstop anyagban hozzáférhető, vastagabból nem gyártják, pedig az jobban és tovább bírná (hát ki érti ezt ugye...). Abban biztos vagyok, hogy a vegetato mintázat színvariációi között minden lehetséges felhasználási terület és mód jelen van, ha már csak annyit sikerül összehozni hogy a csapat különböző vegetato ruhákban van, az már nagy előrelépés lenne. Jó lenne egységes ruházat, de nem fogom kudarcként megélni ha nem sikerül :).

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Csapat: K.A.T.
Kapcsolat:

Egyenruha

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.01.12. 18:28

Olvasom "a" fórumon a különböző ruhák közötti válogatást. Véleményem szerint, mielőtt vásárolnátok vagy rendelnétek, jobban körül kellene járni a dolgot.
Miért?
Ha megnézem a többi csapatot, akkor általában egységes felszerelésben jelennek meg, amelyről lehet azonosítani, hogy melyik csapatba tartozik. Nem hiszem el, ha ennél nagyobb csapatok eltudják dönteni a ruházat összeállítását, akkor mi ne tudnánk eldönteni, egy közös szemlélet alapján kialakítani a formánkat.
Én azt javaslom, hogy nézzünk egy ruha típust nyárra (sűrű növényzet, erdős terep) és egy hasonló vagy ugyan olyant, amit Krisz is vásárolt őszre, szárazabb terepszakaszokra. (Galériában Krisz ruházata a főoldalról elérhető, megtekinthető, aki még nem látta)
Én nem ellenzem a Barniw által javasolt kombinációkat, csak azt próbálom javasolni, ha már vásárlás, akkor legalább valami közös nevezőn kössünk ki.
A nyári ruhánál figyelembe kell venni, hogy elég meleg van, ezért könnyű, jól szellőző ruhát kell választani, amíg őszi, téli játékokra Krisz fajta ruhája nagyon ideális.
Szóval, kellene ezen elmélkedni! ;)

Válasz küldése