Re: Barniw varrodája

Airsoft játék során használt ruházattal kapcsolatos információk.
barniw
Ezredes
Ezredes
Csapat: kaposwar

Hozzászólás Szerző: barniw » 2013.02.28. 19:43

Kicsit kapkodva válaszoltam az előzőekben, úgyhogy pontosítanom kell.

Először is köszönöm a topikot! Igyekszek mindenkinek a legjobb tudásom szerint segíteni/válaszolni abban amit kér/kérdez.

---
Divájsz cucca:
...elértettem a dolgot, neked ilyened nincs, ezért tettél fel képet.
A szélessége 4-5cm lehet, a hosszát a fegyver alapján te jobban meg tudod becsülni (30 cm?). Ez azért fontos, mert ehhez kell a rugót választani (pl ha a gurtni 5cm-es, akkor a rugó csak 4-4,5 cm lehet). A rugónak nem kell végig érnie, ahol a tépőzár átfed, ott csak az egyik irányból kell lennie.
Az egészet előre össze kell varrni, és utólag bele tolni a rugót. Az utolsó varrás a rugó útját zárja le.
A készítéshez nem ártana a fegyver illetve az öv, amin hordani akarod.
Mint mondtam a tépőzárak nem túl tartósak, a bolyhos fele az állandó nyitogatástól elég hamar elhasználódik. legalább is hamarabb mint a többi alkatrész. Viszont ha az úgy van felvarrva, hogy a rugó nincs mögötte, akkor később egyszerűen cserélni lehet.
A másik gyenge pont a patentok. Van nekem egy rakás, fel is tudom ütni, de a minősége kétes: van ami két kapcsolás után már nem tart, és van ami olyan erős, hogy nem lehet szétszedni. A gond ezzel inkább az, hogy csak miután az ember felrakta, derül ki a dolog álása.
Ha az öv, amin hordani akarod, mollés, akor nem fog odébb csúszkálni. Viszont én a felfogatásra inkább Maliceklipszet használnék a tépőzáras-patentos gurtni helyett.

Persze hogy nem kerül 6k-ba, az sem ér annyit amiről a fotót küldted. Leg rosszabb esetben sem lehet több 2-nél, de az is túlzás .

Még talán annyit tennék hozzá, hogy én hasonló okból olyan slinget tervezek az FN2000-hez, aminek a két vége egy ponton is rögzíthető, de 2 pontosként is használhatom, ha a hátamra akarom venni.
-----
-----
Végül volna egy kérésem/kérdésem is:
Olyan anyagot / technikát keresek, amivel tartós stencilt készíthetnék spray-el való fújáshoz. Olyasmire gondolok, amit valamilyen számítógépes technikával vágni lehet előre elkészített rajz (cg) alapján. Gravírozónál már voltam, és ott műanyag lapokról lehet szó, de azok általában elégnek, megolvadnak a lézertől ha nem kifejezetten erre a célra készülnek. A profi gravírozó lemez meg csillagászati árban van.
Az is jól jönne, ha valaki tudna ajánlani airbrushos szakemberret, nekik lehet hogy van ilyen tippjük.

...Közben találtam egy videot, ami megítélésem szerint erre a célra használható technológiát mutat (rétegelt lemez vágása CO2 lézerrel):
http://www.youtube.com/watch?v=odcwWLtP6BM

barniw
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: barniw » 2013.02.28. 13:27

Krisz:
Szívesen, örülök hogy működik!
A nadrág garanciális javítás volt, az az mondjuk 1k, de ha adódik majd valamilyen szerelni való, akkor ahhoz hozzá gondoljuk.
----

Még valami Div. cuccához: a fémnél az volt az első gondolatom, hogy valami rugóból tennél bele egy darabot. A lényeg, hogy olyan fém kell bele, ami nem fog rozsdásodni. Ha az nem megy, akkor lehet bele tenni műanyagot is, ami megfelel a célnak.

-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok
Csapat: K.A.T.

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2013.02.28. 08:34

Barni, ezúton köszönöm a remek munkád amit a gyakorlómon végeztél.
Minden pöpec lett!
Az öv is kitűnő, kérdésem még annyi, mivel tartozom?
A táska szíjat átadtam Div-nek, hogy alkalomattán kézbesítse.
Off:( Bence szerint hopp gumit cseréltek a FN G2010-ben az általam beleépített Systema energy gumit feltétlen kérd vissza mert biztos lesz gazdája)
Ne sírj...éld az életed!

barniw
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: barniw » 2013.02.28. 08:20

Divájsznak:

Hogy pont ilyet tudok-e csinálni, az kérdéses. Mármint hogy milyen anyagok vannak hozzá. Az első kérdésem rögtön az volna, hogy milyen széles ez a cucc?
Egyébként nem nagy ügy, de a fém merevítés az valóban nem áll "hatalmamban".
Ha hozol, úgy az meg van oldva.
---
Véleményem szerint a tépőzár az használódik el legelőbb, mágnes zár lehet hogy jobb volna (?). A másik kérdés: hogyan nem csúszik ez cucc odébb az övön?
--------------------------
Sárga kendő:
Igen sok házilagos megoldása van, apró trükkökkel lehet jobbat csinálni.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2013.02.27. 10:51

Ejnye-bejnye közeleg a magyar érettségi :D

Amúgy nekem az m4 vége a térdemig ér egy pontos szíjjal, így lehet h guggolásnál akadályoz, de még mindig nem értitek hogy nekem igen is szükségem van erre a cuccra, hogy ha esetleg nem válna be, akkor büszkén hírdethessem meg az eladó topikban :D :D :D

Na viccet félretéve és vissza az eredeti témához, létezik egy másik megoldás, ami egy olyan két pontos szíj, ami a jobb vállon át fut a bal csípő felé. Ha ki van eresztve, úgy működik mint egy egy-pontos szíj, rendesen tudsz vele célra tartani, nem engedi lejjebb mint a sima egypontos-szíj, viszont ha összecsatolod, átlóban rögzíti a fegyvert az előbb említett irányban kb annyira fixen, hogy se nem lötyög se nem akadályoz, tudsz nyugodtan operálni mindennel és még a guggolás sem zavar. Na emellé akarom ezt a jobbos fegyver-tartó cuccot, így jobb oldalt is tudom fixálni meg átlósan is.

Jézust már átkereszteltem geardo-nak :D

Mitch1
Őrnagy
Őrnagy

Hozzászólás Szerző: Mitch1 » 2013.02.27. 09:54

Div!

Ez a holmi addig jó amíg nem guggolsz,térdelsz le!
Egyébként jó lenne, de az előző mondatomból sejthető okokra vissza vezethetőleg, inkább letámasztom valahova arra az időre, amíg pisztollyal operálok.

Spike!

Ha esetleg Barniwnak nincsen ideje: http://airsoftghost.uw.hu/ Ricky555 a nickje.

Csak csendben kérdezném meg,hogy a topik címében a "varródája",helyesen van írva?

spike
Tizedes
Tizedes

Hozzászólás Szerző: spike » 2013.02.26. 21:52

Ezt a turkálós dolgot kipróbálom!Köszi a tippet.

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2013.02.26. 21:42

Én bementem Kaposváron a Kisfaludy utcában a méteráru boltba és adtak 40 cm anyagot, Méretre vágják, ha kell, akkor be is szegik neked kemény pár száz forintért.
Ha nagyon ügyi vagy, akkor karszalagot is így csinálsz, ha nem vagy ügyi, akkor webshopokból (hazai) lehet rendelni vagy Barniw műhelyéből. Konzultálj vele.

kopasz
Őrnagy
Őrnagy

Hozzászólás Szerző: kopasz » 2013.02.26. 21:13

Sárga kendő:
Bemész bármelyik turkálóba aztán veszel pár százasért egy narancs színű pólót/anyagot és méretre vágod. De ha übertaktikai kell, akkor ezügyben is keresheted Barnit. ;)
Kép
Kép

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2013.02.26. 20:55

KarszalagoKAT Barniw mestertől tudsz kérni, narancs kendőt meg mi is úgy csináltunk h bementem a Jysk-be, vettem 700Ft-ért egy narancs színű takarót és elvágtam 12 felé :D , na ebből vettem kettőt és lett mindenkinek kendője :D (sajna már cask egy maradt :/ az meg nekem kell

Válasz küldése