Re: Barniw varrodája

Airsoft játék során használt ruházattal kapcsolatos információk.
barniw
Ezredes
Ezredes
Csapat: kaposwar

Hozzászólás Szerző: barniw » 2013.04.11. 13:07

Divájsz:
A képen látható pisztolytokkal (a négy molle pántos) funkcióban megegyező* az szerintem gond nélkül megy, de ismétlem magam: patentos mollét megbízható minőségben nem tudok csinálni (elkészülni elkészül, csak utána szidni fogsz). Tehát a mallice klipszet javasolom megint; amilyen régóta beszélgetünk róla már meg is jött volna... nincs jobb, hidd el nekem.
A pisztolyt rögzítő csat az ami szerintem ebben a design-ben nem igazán jó, a helyett én a BW tártartók záróelemét javasolnám ( http://www.keepshooting.com/media/catal ... ouch_1.jpg ). Ha azt nem lehet szerezni, akkor nagy tépőzár.

*megegyező: néhány olyan anyag van benne, ami nekem nincs, de kiváltható mással. Ár: 3-4k, bw csat nélkül.

Mitch:
Mindig az anyagok beszerzésével van a gond: ez a sling 3 féle gurtniból, 3 féle műanyag kellékből, megfelelő patentból, és mással nem helyettesíthető rugós kapocsból van. Ha ezek rendelkezésre állnak, akkor megvarrom gond nélkül. SAJNOS a M.O.-on kaphatóak sem színben, sem erősségben (szövés, szálminőség), sem szélességben nem stimmelnek. Az is gondot okoz, hogy a meglévőekből azonos színben és szövésben különböző szélességűeket szerezzen az ember. Funkcióban hasonlót (és megbízhatót) azt tudok készíteni, de már a két rugós kapocs berendelése is több lesz mint amennyiért a kész slinget megveheted.
---
Két dolgot mondok amivel előbbre juthatsz:
1., 20,3 zloty az még 2k sincs, én megvenném ha ez kell..
2., olyan sling ami a tus fegyverfüggesztőjénél, illetve az előágy és a tár között fog (tehát a fegyver közepénél és a tus végénél fog), az sokkal praktikusabb. Ezt a slinget is lehet így használni, és amit varrnék (lényegében ugyan így működőt) azt is.
Összehasonlítás képpen: ez ( http://www.taiwangun.com/tactical-equip ... e-p-j.html ) mindennel együtt több mint 4k-ban volt nekem, ( de nincs hozzá a tustőnél átfogó gyűrű azt én magamnak fejlesztettem ki - ez itt a reklám helye ;) és az FN2000-hez végül szerkeszthetek egy újat.

Mitch1
Őrnagy
Őrnagy
Csapat: K.A.T.

Hozzászólás Szerző: Mitch1 » 2013.04.02. 12:34

Barni!

Tudnál nekem valami hasonlót csinálni?

http://www.taiwangun.com/tactical-equip ... k-acm.html

Csak a tuson levő holmi kellene,amibe be tudom akasztani az egy pontos szíjat!
Persze oda tudom adni hozzá a tust!

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2013.04.02. 11:53

Barniw!

Új információ miután hazajöttem.

A CIRAS első oldalának tetején 3 sor és 6 oszlopnyi molle van. Ebből az admin pouch 3x4-et foglal el úgy, hogy csak a két szélsőt fűzi be.

Ha a lentebb található NEM tépőzáras , hanem a másik megoldást meg tudnád úgy csinálni, hogy molle csíkok legyenek rajta, vagy legalább az első és utolsó oszlopban (igen, szerintem is komplett hülye vagyok :D ), akkor gyakorlatilag a pisztoly az admin zseb alá rejthető.

Várom elutasító válaszod :D

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2013.04.01. 00:33

Kép

Na valami ilyesmire gondoltam. Ez négy unit széles. Relative egyszerű kivitel. Kár h már nem gyártják. Mennyibe tartana egy ilyet "reprodukálnod" ?

Ezt találtam még ami szóba jöhetne :

http://www.airrattle.com/Condor-HT-Hols ... 68-001.htm

ez sem rossz, bár a tépőzár annyira nem gyere-be

barniw
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: barniw » 2013.03.31. 19:25

Én értem, és ennek fényében megismétlem: hosszú mallice clips kell 2 db, és az öv mollepántjaival párhuzamos molle pántok a pisztolytokon is.
...
Weapon catch probléma: olyan 2 pontos slinget, ami a tus végén, és a markolat mőgött van rögzítve, először én a saját AUG-omon láttam; nem vagyok meglepve hogy az a legjobb 8-) .

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2013.03.29. 14:38

Aú, rosszul fogalmaztam...

Túlságosan sokszor emlegettem a kúszás-mászást és ezért mindenki azt hiszi hogy a weapon catch is ahhoz kellett volna, mert én visszamentem a baba korszakban, így felegyenesedve már nem is tudok járni :D

A CIRAS-t nem kúszni mászni vettem, bár ennyiből az IBA sem arra lett tervezve, még is tudtam benne hasalni, kúszni is gond nélkül. Én csak arra gondoltam, hogy a normál sétánál kevésbé kell arra számítani , vagy ritkábban fordul elő hogy elhagyok valamit, netán egy zseb kinyílik, jelen esetben a nem-molle-platformra-tervezett tépőzáras zseb elveszik. Ezért hoztam szóba a kúszást, mert ott azért többféle hatás éri a zsebeket, nem csak a gravitáció, meg a nyitogatás, így talán gyorsabban kiderül ha valami nem klappol.

A weapon catch -en meg egyenesen már nevetek :D Egy normál egypontos szíj , amit a bal vállam felett és a jobb hónom alatt futtatva a fegyveremet a test mögött a tus elején rögzíti, így jobbra hajtva a kalimpálás volt a gondom, ahogy haladok ide oda liffeg a fegyver. Ezért amikor megláttam az eladó topikban, beugrott h nekem pont ez a bajom vele, nekem kell egy ilyen cucc!

Erre jött a guggolás probléma.... én nem tudom h mindenki azt hiszi dragunovom van, de még ha letérdelek az m4 csöve kb akkor érné el a talajt.

Sebaj! divajsz látott egy ms2-es szíjat, ő nem alkuszik, vesz ms3-ast.

Persze nem gondolja végig, hogy ahhoz, hogy váltogatni lehessen könnyen egy jobbkezes fegyver egypontos illetve kétpontos rögzítése között, a bal hónalj és a jobb vállon kell futtatni a szíjat ! Innentől kezdve borul a weapon catch, egyrészt mert kétpontos rögzítésnél a torzóra rá lehet szorítani ezzel a szíjjal, másrészt (utólag derült ki hogy über mákom volt ) ez a szíj a tus elején és az előagy hátulján van rögzítve, relative közel egymáshoz, így egy mozdulattal a hátam közepén terem a fegyver, kényelmesen, feszesen, még egy mozdulattal meg már megint kézben van. Ez ha nem indokolná eléggé a weapon catch szükségtelenségét, az adja meg a kegyelem döfést, hogy egypontos rögzítéskor a fegyver a bal oldalra kerül :) Egyszóval a weapon catch tárgytalanná vált.

Csak hogy témánál maradjunk, a pisztoly elhelyezése a háton azért nem nyerő, mert lanyard híján későn veszem észre ha elveszik, azért le-le nézek a jobbomra h a pisztoly megvan e még, illetve ha hátizsákot akarok hordani, akkor annak útba lesz, vagy nyomja majd a hátamat. (egyébként sokat gondolkodtam ezen is, de kicsit félek a dologtól...)

Visszatérve az eredeti -pisztoly- témához mellékelek két fotót a problémáról, talán úgy könnyebb lesz elképzelni, hogy mire gondoltam.

KÉP

KÉP2

A pisztoly amúgy a tépőzáras taktikai övre lett készítve, tehát mind függőleges mind vízszintes elhelyezése könnyen kivitelezhető az övön. Viszont a CIRAS miatt marhára nem fér oda, beleakad csípőtájékon a mellény a pisztolytokba.

A képen látható molle platformos övre rakva viszont lejjebb lehet mint a ciras legalja, így anélkül h beakadna, könnyen hozzáférhető marad.

Azért a biztonság kedvéért felpróbálom még párszor, h biztos helytálló e az hipotézis.

barniw
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: barniw » 2013.03.29. 06:43

Divájsz:

Természetesen látni kéne, de látatlanban is azt mondom, hogy lehetőleg újabb elem beiktatása nélkül kellene megoldani.
Tehát molle pántok a pisztoly tokra, és mallice clips pántok a rögzítéshez. Másrész lehet olyan keresztpánttal bővíteni a pisztolytok hevederzetét, ami meggátolja a kihúzódást.
Molle esetében én mindig a mallice clips-et javasolom, mert az a legjobb és passz.
---
Halkan megjegyezném, hogy a ciras a stryker századoknak lett kitalálva Irakba, nem nyílt terepre és kúszás-mászáshoz. Nagyon feelinges, de nem erre való.
Ahogy a "weapon catch" sem; inkább hogy sétálás közben ne kalimpáljon a 3. láb. A puska kúszásnál a háton, vagy a kézben előre tartva van a legjobb helyen.
WWII filmekben lehet látni, hogy a baka a cső felőli fegyverfüggesztő pontot foglya (kúszás közben), és miközben kúszik előre, húzza a puskát lépésről lépésre.
Ha sokat akarsz kúszni, hasalni, és full molle mellényed van (mint a ciras), akkor én a pisztolyt a háton helyezném el, amit vagy a vállad fölött, vagy a deréknál hátra nyúlva lehet elérni. A leg találóbb és szellemesebb megoldás a Kriszé volt erre, amikor a pisztoly a puska tusban van.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2013.03.28. 20:39

Barniw!

Egyelőre tegyük félre a weapon catch c. dolgot, mivel az MS3-as szíj úgymond áthidalta a problémát. Majd ha elmentem egy játékra és kúszok mászok stb mégis csak kellene akkor majd előveszem úgy is :D

Viszont!

Azt szeretném tőled megkérdezni, hogy van egy tépőzáras taktikai övre szerelhető pisztolytokom. Ha függőlegesen nézzük akkor a hátoldalán egy dupla-molle szélességű tépőzár van ami három molle egység hosszúságot tud áthidalni (ú, vagy kettőt ? nem is tudom...)

Olyan kérdésem lenne, hogy ( mivel most átnyergeltem CIRAS-ra, amihez van egy molle övem is) övre szeretném ráerősíteni, de felmerült bennem a kérdés, nem lehetne e varrni ehhez egy molle "adaptert" , amivel lejjebb pozícionálva , de biztonságosan tudnám rögzíteni.

Attól tartok, hogy átdugom a tépőzáras fület a széles molle csatolón és ahogy kúszok mászok kiold, majd elhagyom a zsebet.

Mi a véleményed ?

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2013.03.27. 22:42

Ha kicsit fel akarod turbózni másold be pm-be és egészítsd ki. Küld el aztán fölteszem.

barniw
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: barniw » 2013.03.27. 17:00

Bence: teljesen jogos és ésszerű, köszönet érte!
---
Ha pimpelni akarom a "cikket" (képek hivatkozás, stb.) akkor azt hol és hogyan tehetem meg?

Válasz küldése