Dresscode vs karszalag

Airsoft játék során használt ruházattal kapcsolatos információk.
barniw
Ezredes
Ezredes
Csapat: kaposwar

Re: Dresscode vs karszalag

Hozzászólás Szerző: barniw » 2013.03.28. 20:48

Bálint:

"Finn, Tocska-4, Riab, Czifra" - pedig ezek a jók... Én a KLMK "moddolásában" gondolkodom, majd teszek fel képet.
A FINN az ha csak kis mértékben is világosabb mint ahogy a képeken látszik, akkor nagyon f..a; szabás is jó, és ha legalább ripstop minőségű akkor nehezen fogom megállni, hogy ne vegyek. Ha ugyan... nagy kár hogy jegert nem lehet kapni, mert azt még kevésbé akarnám megállni :).

A Gorkha az ha jól tudom nem membrános anyagból van (nem lélegző), ergo bármelyik jobb féle kevert szálas vászonból legyártható. Én is ezt is fogom tenni; anyagot már találtam (nem pont olyan színben). Hogy eső álló legyen, arra meg ott van a nixvax.

A te gatyádnál a varrás minősége, és a bélésnek használt anyag az, ami a számomra nem éppen megnyugtató; visszautalnék arra a gondolatomra, hogy az airsoft játékosnak a ruha nem fogyóeszköz, próbál rá vigyázni. A rossz minőségű varrás és anyagok, ebben akadályozzák eléggé hatékonyan. Csak a szétszedés, újravarrás, gyenge anyagok cseréje jelent megoldást. Bár ez a legtöbb utángyártott holmira igaz (sajnos). Azért jó a BDU szabás, mert azt jól lehet pimpelni szinte semmi anyag hozzá adással.
---
A Tresörről annyit (ha már szóba került), hogy ezek alapján az írások alapján épeszű embernek gondolhatnánk, csak hát a HSZ-inek a nagy része az általa provokált iszap birkózás. Asszem meg is írtam neki négyszemközt (amidőn megkóstolt), hogy ezt a review-iban használt érettségizős modorát használhatná a pórnép lájkolására, a tréfásat meg a saját fényezésére, az korrekt lenne. Így meg...
Lehet érezni hogy tartanak tőle, mások meg (tényleg mint egy falkában) próbának vele azonos hangfekvésben ugatni. Hihetetlenül kártékony.
A cikk maga jó (nak mondható), de hogy most akkor mi van a chestrigekkel, az nem igen derül ki belőle, pedig hát. Néhányan ugyan cimmognak a HSZ-ekben hogy hát nem biztos hogy jó. A combatgearen van egy kommentelő, akinek a kisujjában is több van nála, csak épp emberi módon reagál.

Egyébként T. sporttársról érdemes volna nyitni egy külön topikot.

device
Dandártábornok
Dandártábornok
Csapat: K.A.T.

Hozzászólás Szerző: device » 2013.03.27. 21:13

Azt kell mondjam, kezdetben amennyire utáltam Trashert, annyira jónak ítélem az írásait, fotóit...

Hopp ez nem is rossz : http://6mm.hu/posts/dresszkod

Orthodox
Szakaszvezető
Szakaszvezető

Hozzászólás Szerző: Orthodox » 2013.03.27. 20:24

A Finnt, Tocska-4-et, Riabot, Czifrát eddig én sem ismertem, szerintem nem is nagyon vannak rendszerben. Dresszkódokban nem is fordulnak elő, úgyhogy aki dresszkódos játékon opforkodni akar, annak nem ajánlanám. Egyébként meg minek, nyugatiklón mivoltuk miatt nem nagyon hozzák a feeling-faktort.

A flora mintájú ruhák közül amire nem írják, hogy ripstop, az valószínűleg ugyanaz az anyag, mint amiből a nadrágom van. Az nekem eddig bevált, kivéve amikor átmásztam azon az ablakon Csurgón. Sorkatonacucc, mint minden, ami flóra/digitál flóra mintában van.

A szpecnaz-egységek ("Gucci-egységek") cuccai, mint mondtad, jobb minőségűek, de mint mondtad aranyárban adják őket. A Partizanról/Partizan-M-ről mi a véleményed? Lényegében Eichentarn-klónok, tehát klónnak klónok, de nem nyugatiasak (a 3. Birodalmat szerintem nem tekinthetjük a mai értelemben vett nyugat részének) és az Eichentarn őszi oldala, ami a Partizan-M-mel teljesen azonos, nekem Bárdon egész jól bevált.

Review-t nem nagyon lehet találni, időnként felbukkan egy a 6mm-en és a Softairen.
Itt is körül lehet nézni: http://www.red-alliance.net/forum/index.php?www
Ez olyasmi, mint a Softair keleti blokk topikja, csak egy egész fórum nemzetközi szinten.

Írnék én is, ha lenne cuccom, amiről tudnék. Ami most van, azt így el lehet intézni:
Zubbony, nadrág (M21): lásd fönt.
Kalap (SPOSN boonie, US style, berjozka): nemkínai boonie kalap, olyan mint bármelyik minőségi nyugati. Jól szolgál, mást nem tudok mondani.
Chest rig (SPOSN Lazutcsik): Trasher megelőzött: http://6mm.hu/posts/sposn-lazutchik-melleny
Tyelnyaska: a legmenőbb cucc, amit valaha kitaláltak. Játékon sajnos még nem volt rajtam.

A jövőbeli projektek között szerepel egy SRVV kesztyű (kíváncsi vagyok milyen lesz) és majd később talán egy gorka (már írtak róla mások, de sok verzió létezik, írás nincs mindegyikről).

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2013.03.27. 18:24

Úristen.... ezek a minták léteznek, vagy az elnevezéseket valami sci-fi-ből olvasssátok ide ?

Azt hiszem nem ártana rágugliznom...

barniw
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: barniw » 2013.03.27. 18:12

Bálint!

Ez az oldal amit linkeltél, ez teljesen jó (másnak is ajánlom!). Ha lengyel, úgy a posta megáll 3-4 K-ban (különben nekem tényleg mindegy hogy honnan jön).
---
4 dologgal van gondom:
- nem látom milyen anyagból vannak, és ezért nagy bennem a bizonytalanság. A te nadrágodra emlékezve ez lényegbe vágó lehet.
- a népszerű virtigli orosz ruhák szemtelenül drágák; 30k az egy gore szet ára, és annak sokkal nagyobb a használati értéke és sokkal jobb design a maga nemében.
- a jól kinéző és hatékony cuccok már annyira nyugatiasak, hogy tényleg csak az avatott szem fogja tudni éles helyzetben megkülönböztetni őket.
- Nincs ghorka...
---
A "bizalmatlanságot" nem üzleti értelemben gondoltam, hanem általában. Ez most szubjektív vélemény, a softaires vita is ezen csúszott el, de tényleg így gondolom: nézd meg, a hatékony minták szinte kivétel nélkül nyugati mintákat, vagy mintaépítési logikákat másolnak. Hogy még szubjektívebb legyek: akkor miért fújnak rájuk (?). Mindegy, ez teljes mértékben zárójeles gondolat volt, ettől még leszek opfor egy játékon, ha úgy alakul.
---
Ha értékelnem kell, akkor a flórából a világosabbat javasolnám, vagy a VSR-t. A digit flóra -bár karakteresen orosz- nem jó. A "finn" jó színekből van, de túl sötét (ha tényleg olyan mint a képeken). A tocska jó, de teljesen nyugati. A czifra is. A bojec szabás a riab, meg sumrak mintával megint jó, de erősen a megkülönböztethetőség határán van.

Nem ártana pár review ezekről a cuccokról, hogy ne sötétben tapogatózzon az ember használhatóság és minőség tekintetében.

-------------------------------------------------

KAPKODTAM, JAVÍTANOM KELL:

- az oldal (a lengyel) a Bálint korábbi HSZ-ben is ott volt (bocsánat!)
- a "szemtelenül drága", azok a kifordítható ruhák, szerintem azok vannak jobb vászonból.
- VAN GHORKHA IS, megtalátam (ismét bocsánat!). Na azok vannak horror árban. De gondolom annyival jobbak is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barniw 2013.03.27. 18:33-kor.

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2013.03.27. 16:25

Itt lehet folytatni a Barni varrodájában megkezdetteket.
Barni varrodája alapvetően nem erre lett létrehozva...

Cikk meg ha minden igaz hamarosan kikerül a honlapra :D

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Re: Barniw varrodája

Hozzászólás Szerző: device » 2013.03.27. 16:09

Orthodox, neked játéknapon is kéne adni egy billentyűzetet a kezedbe :D

Orthodox
Szakaszvezető
Szakaszvezető

Re: Re: Barniw varrodája

Hozzászólás Szerző: Orthodox » 2013.03.27. 16:02

De olyat is tudsz ami EU-s, és a finneknél közelebb van?
A lengyelek (http://www.frontowiec.com/) benne is vannak az EU-ban, meg majdnem a szomszédban is vannak.
Meg aztán én az oroszokban nem igen bízok...
Akiket linkeltem, azok nem fognak elfutni a pénzeddel, ha erre gondolsz. Meg aztán az EU-n, sőt az országon belül is kb ugyanakkora az esély arra, hogy találsz egy rossz üzleti etikával operáló kereskedőt, mint bárhol máshol.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2013.03.27. 10:18

Akkor túlbeszélés elkerülése végett halkan jelezném, hogy ezzel én egyetértek.

barniw
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: barniw » 2013.03.27. 08:38

Hát nehéz veletek.
Ha már AK-d van, akkor azzal OPFOR is lehetsz, a PMC-hez meg pont jó az M4. Meg az AK, amit linkeltél az ugyan már miért nem ortodox (?).
---
Tudod egy darabig nem értettem a sofairen sem, hogy minek ez az "orosz mánia". Dacára a jó képzelőerőmnek nem esett le a tantusz. Mondjuk ebben nagy szerepe volt, hogy minden féle zöldet össze hordtak az ottaniak. Végén már azt hittem, hogy a politikai berendezkedésükről vitázunk. De hogy magamban ne tartsam: most képzeld el, hogy a COD-ban nincsenek igazán eltérő oldlak, csak SZÍNES karszalagok jelzik az ellenfeleket (nem az elbaszott death match-re gondolok!). Ezzel szemben áll az, hogy egy potens játékos csak azért nem játszhat, mert nincs meg a dresszkódja. Természetesen mind a kettő baromság.
Valójában így is-úgy is be kell töltenie egy játékosnak mindegyik szerepet; ahogy a találatot is meg kell adnia. Az egész csak egy csettintés - fejben. Nem kell örök szerelembe esni egyik oldallal sem, MERT EZ JÁTÉK. Ha mindenki jobban csinálja benne a ráéső részt, akkor jobb lesz.

Ha ez most egy vita a dresszkódos és nem dresszkódos játékok között, akkor azt mondom hogy dresszkódos. A kerettörténet sem azért van, mert "kell valamit mondani", az is a hangulat teremtés része. Igen, van is bajom az olyan játékokkal, ahol a történet és a megjelenés köszönő viszonyba sincsenek egymással. Mert ugyan mibe kerül már olyan storyt kitalálni, amihez a kellékek is megvannak? AHOGY A JOBB RUHA, AMINEK JOBB A MINTÁZATA, ÚGY A JOBBAN KITALÁLT JÁTÉK IS TÖBB JÁTÉKOST VONZ.
Nem szabad abba a hibába esni mint a ZS., aki igyekezett abban az állapotban szedálni a dolgot, ami neki fotelben ülve is jó volt (ne vegyétek magatokra, ez csak viszonyítás akart lenni).

Válasz küldése