Dresscode vs karszalag

Airsoft játék során használt ruházattal kapcsolatos információk.
device
Dandártábornok
Dandártábornok
Csapat: K.A.T.

Re: Barniw varrodája

Hozzászólás Szerző: device » 2013.03.27. 00:02

Az M4 kettő, azaz 2 év alatt készült el. Szerinted belenyugodnék a tárzsebbe ? pfff :D

Maradok USA oldalon, a mellényem sisakom stb az mind oda való. Nem akarok én orosz ruhát, az "opfor" AK-t is inkább PMC környezetben képzelném el ...

Kép

barniw
Ezredes
Ezredes
Csapat: kaposwar

Hozzászólás Szerző: barniw » 2013.03.26. 23:42

"Orosz fronton az orthodox AK-k helyett inkább az új verziók érdekelnének igazán" - linkelhetnéd mire gondolsz, érdekelne. Kell az opfor cucc, és ahhoz opfor fegyó, de a hosszú AK tárakkal nem lehet hasalni. Egy AK bullpup az pl. ideális lenne.

Szerintem békülj meg a helyzettel, hogy a nagy AK tárakhoz új tártartók kellenek. Az úgy jó. Ráadásul kevesebb macera, mint a fegyvert megerőszakolni.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2013.03.26. 22:38

WL-ot mindenhol kapni , hát igen, horgász dresscode :)

Acunak nem ACU a MC ruhám, mert nem zip-záros, viszont ferde zsebei vannak a karokon, így gondolom abszolút igazad van.

A minőség/ár arányt gondolom úgy írtad fel hogy balról jobbra "javul"...

Beta nem volt az enyém, kölcsön használatra kaptam, de ha minden igaz Mercurius megveszi másodfegyvernek/ asszonyfegyvernek.

Orosz fronton az orthodox AK-k helyett inkább az új verziók érdekelnének igazán (ami kicsit gírdú csak hogy egyértelmű legyen), viszont a tár alakjával formájával behelyezésével abszolút nem vok kibékülve.

Kicsit nyomoztam az után az AK variáns után, ami stanag-szerű tárakkal operál (kép alapján), hogy a már meglévő m4 tárakat ne kelljen cserélnem, illetve a meglévő m4 tártartók helyett ne kelljen másfajtákat beszerezni (ugyebár a hosszú AK tár esélytelen h beleférjen).

Na most kiderült , hogy ez az über csoda a GALIL volt, ami hasonlóan a FAB defense griphez a made in ******* tulajdonsága miatt végleg kitörölte magát a szóba jövő fegyverek listájáról.

Így hát maradtam a "szövetséges" oldalon..... :/ Létezik ugyan M4 táradapter AK-hoz, de a gyártóval gyakorlatilag nem sikerül felvenni a kontaktot, másrészt pedig mielőtt még Bence beírná (igen, tökigazad van és tőled van az infó ) , abszolút nem kaliberhelyes (jól mondom? )...

Csak azt nem értem, hogy a (marpat csájnízhoz visszatérve ) csudába lehet az, hogy csongéknál az az karhosszúság ami nekem kell 170-es mellkasmérettel párosul ? Kicsit aláfúj a szél és michlein baba leszek benne :D

XL-es nadrág kéne viszont L-es zubbony tök elég lenne. Megkérdeztem az eladót, sajnos "vegyesben" nem küld, pedig már megrendeltem volna 6x...

barniw
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: barniw » 2013.03.26. 22:07

Divájsz:

http://www.ebay.co.uk/itm/380501027800? ... 1423.l2649 - ez cootton/polyester, de hogy a szövése milyen azt nem írják. Vagy ripstop, vagy twill, de ha twill, akkor vékonyabb. A rendes vastag twill az a legdrágább. A legtöbb ripstop az 100% cotton, szerintem a te MC klónod is abból van. Van kevert szálas ripstop is, az a NyCo ripstop (NyCo = Nylon-Cotton). A Dok helikon gyártmányú flectarn sfu zubbonya olyan. Jó.

minőség, ár:
100% cotton ripstop < NyCo ripstop < wékony twill < vastag twill
---
BDU - 1981, Battle Dress Uniform

A vietnámi háborús egyenruha tovább fejlesztése.
Gombal záródik mindenhol, rejett gombolás, térd és könyök erősítések, 4 zsebes zubbony, 6 zsebes nadrág.
zsebek merőlegesek. "Cserkelő" ruha.

ACU - 2003(?), Army Combat Uniform

Úgy 60%-ban a BDU.
Tépőzárral és zippzárral záródik, gomb csak a sliccnél van. Álló gallér, ferde zsebek, bővülő hát, zubbony alsó zsebei az felkarokra kerültek. Gépkocsizó ruházat, a zubbony a mellényekkel való hordáshoz készült.

A BDU méltó utóda az az MCCUU (marine uniform), neked most SFU szabású gyakorlód van.

"...hagyományos woodland meg kiesett..." - mert sem az ARMY, sem a NAVY, sem a MARINES, sem az AIRFORCE nem tartja rendszerben. Meg mert a szervezők így akarták.

"WL-ot mindenhol kapni..." - csak épp nem a jó félét :/.

Orosz ruhához ott van a beta, vagy nem?

---

öröm veled beszélgetni :D.

---------------------------------------------------

Bálint: igen, ezeket ismerem. De olyat is tudsz ami EU-s, és a finneknél közelebb van? Meg aztán én az oroszokban nem igen bízok... őszintén szólva azt tervezem, hogy magam csinálom meg.
---
A surpat az a marpat másolata más szinekel, ahogy a szerbek is lemásolták világos barna alappal.
Bennük se bízok.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2013.03.26. 20:32

Ez a bolthely nem rossz, mondjuk szemüveget nem kell venni náluk, mert arról elég érdekes elképzelésük van, de 7k egy nadrágért nem rossz. Sátor sincs rossz árban, főleg hogy terepszínűt árulnak. Most néztem intersportban veszett árban vannak a sátrak.

Azt mondjuk nem értem, hogy 100% pamut és egyben ripstop is , ez hogy van ? A PX-es linket amit küldtem megnéznéd, hogy az milyen anyagból van? Mert nem látom h ripstopot írt volna valahol....

Ah, már megörültem h van zubbony is 7k körül de sajnos nincs. :(

Ha már itt tartunk az ACU szabás és a BDU között mi a különbség ? Ez számomra örök rejtély marad... (ez a gondolat akkor lehetne Barniw-varroda kompatibilis :D )

Ami a marpatot illeti én nem mondtam h az legyen csapategyenruha, így a Bencének sem és a Bálintnak sem kell hátast dobnia. Én részemről be szeretnék szerezni egyet, mivel ezzel a mintával jó eséllyel bármilyen dresscode-os játékon részt vehetek, mivel ez a minta TUTI-HALÁL-BIZTOS hogy szerepelni fog ( ellenben furcsamód volt már rá példa h a hagyományos woodland meg kiesett...nem tudom mért )a dresscode-ban.

Maradnék én a multicam-nél, de ahogy azt már sokan emlegették a nagy nyári szárazságon kívül úgy virítok vele hogy az iszonyat... még sötétben is :D
Bár Berót sikerült megtévesztenem vele a legutolsó játék alkalmával a mocsárnál. Sok volt a száraz elhalt növényzet, mozdulatlan maradtam, Ő félrenézett , majd mikor újra meg akart keresni csak ennyit hallottam : " Hova lett?!?!?!" Hát jót kuncogtam magamban :)

Na viccet félretéve Vegetato is jó minta, a BW olcsó is ráadásul, a DPM is szintén olcsó, a hagyományos WL-ot mindenhol kapni... az orosz mintákat mondjuk nem ismerem de m4 tulaj révén eléggé leköpködnének egy orosz tengerész csíkos szerelésben M4-el a kezemben :D

Lehet maradok a csájníz marpat verziónál... egy vagyont én sem akarok rákölteni.

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Re: Re: Barniw varrodája

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2013.03.26. 14:37

Orthodox írta:Javaslat: lehetne egy topic a milsim-kompatibilitásról meg a csapatmintáról, mert mostanában mindenhol oda lyukadunk ki.
Ezzel egyetértek és nem Barniw témáját összeszemetelni. Ha jól tudom új téma nyitásának engedélye mindenki előtt nyitva vagyon! Ha nem, akkor tessék kiabálni az illetékesnek! ;)

Orthodox
Szakaszvezető
Szakaszvezető

Re: Re: Barniw varrodája

Hozzászólás Szerző: Orthodox » 2013.03.26. 14:19

Dobhatnál pár linket az opfor cuccok beszerezhetőségéről...
Idézném magamat:
http://www.frontowiec.com/index.php - lengyel barátaink által üzemeltetett webshop. A softaires keletiblokkosok szerint megbízható.
http://soviet-propaganda.com/ - egyszemélyes orosz webshop. Töbször rendeltem tőle, abszolút megbízható.
http://www.varusteleka.com/en/ - finn testvéreink, tartanak orosz cuccokat. Még nem próbáltam őket, de a közeljövőben tervezem.
http://softair.hu/viewtopic.php?f=121&t=2075 - a Softair keleti blokk topikja
http://www.profarmy.ru/ - orosz webshop. Forrásaim szerint megbízható, de az egész oldal oroszul van.
Valamint
http://www.srvv.org/ - ez a cég állítólag beszállítója a fegyveres erőknek. Csináltak (loptak?) egy mintát, a SURPAT-et, azt nyomják nagyon, de csinálnak más cuccokat is. Elég drágák.

Nem akarok én senkit rábeszélni, csak megmutatni, hogy van ilyen is, akinek tetszik, csinálhatja. Árban tényleg drágábbak a gyakori cuccoknál, de fanatikusoknak nem számít. Az orosz cucc nem csak felszerelés, hanem egy életérzés.

Javaslat: lehetne egy topic a milsim-kompatibilitásról meg a csapatmintáról, mert mostanában mindenhol oda lyukadunk ki.

SZERK: egyenruha téma már létezik: viewtopic.php?f=21&t=19&start=30
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Orthodox 2013.03.27. 15:45-kor.

-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2013.03.26. 11:25

Ne sírj...éld az életed!

barniw
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: barniw » 2013.03.26. 09:43

Itt is van Vegetato, meg Marpat klón: http://bolthely.hu/outdooraruhaz/lista/ ... p_anyagbol

barniw
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: barniw » 2013.03.26. 08:04

Ezek szerintem általános méretek, melyikkel van gond?
(nekem most nem működött a link a mit dobtam, de úgy el lehet jutni hozzá, hogy "http://www.katonaishop.hu/" aztán keresésbe beírni az oldalon, hogy "marines")
---
kb. 2k-val olcsóbb a helikon, meg most nézem hogy az én méretem nincs is már a te általad küldöttön, tehát nekem nem érdemes onnan rendelnem :(.
Ha ez csapat ruha lesz, akkor veszek egyet, mert az mindenképp megéri.
A lényeg, hogy ha lehet szerezni cordurát, akkor megnő az élettartam, meg a használati érték: 1m anyagból 5 ember ruháinak biztos megvan a térd/könyök foltja.
Ha a beszerzés megoldódik, akkor én megcsinálom grátisz a folt cseréket, ennyit mindenképp megtehetek a csapat megjelenés érdekében.
De azért azt sem ártana tudni hogy a többiek mit szólnak hozzá(?), a Kopasz, vagy a Bálint szerintem nem fognak repesni :D .
---
Most megint működik a helikonos link...
A moderátorokat kérem, hogy töröljék a duplán elküldött HSZ-eimet (kösz!).

Válasz küldése