Tracer

BB lövedékek, gázok, Red-dot, távcső, tárak, akkumlátorok és töltök, ill. egyéb felszerelések.
zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Csapat: K.A.T.
Kapcsolat:

Re: Tracer

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2013.06.26. 18:28

Én meg néztem ennek a Big Dragon Tracernek a lelki világát. Körülnéztem a szemetesben és fele alkatrész van is itthon, ami bele van építve.
Ilyen iszonyatos dolgok vannak bent, mint 1N4007, 100nF, 1M-47k-100Ohm ellenállás. A kondiknak még utána nézek. Persze a megvilágítás (vaku rendszer), lehet drága.
Ha lesz időm, akkor összeadom az alkatrészek árát. Panelt meg lehet csinálni egy óra alatt. Bár, én gyorsan fejben átterveztem SMD alkatrészekre, ezzel csökkentettem a méretét hosszban legalább 1 cm-l, keresztbe kb. 0,5 cm-l, de csak nagyjából.
No, nézegetem tovább, hogy milyen szép kék a panel! :D

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2013.03.12. 21:49

A drága az, amibe építed, alkatrészek és a kici, óccó embereknek is jár pár dollár. Jah, hozzá kell tenni, hogy valami átlátszó csőbe nem ártana, ha közlekedne a BB, vagy rézcső, megfelelő helyeket kifúrva.
Inkább, hagyjuk ki a vezérlést és maradjunk a mezei, parasztos módszernél. A lövés történik, akkor megvilágítás van és kész. Persze, itt lehetne játszani a kikapcsolás késleltetéssel, de felesleges. Lövés, világit, örül! :)

Jah, említett IC-nek nem ismerek SMD kivitelezését.

Szerk. a ATtiny85 10 Mhz tud.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2013.03.12. 21:40

Na ezt fejben jól összeraktuk. Kíváncsi vagyok mi az tényleg ami miatt ennyire drága.

Tételezzük fel h nem logikai kapcsolás hanem AVR útján oldják meg az okosok (ami sztem felesleges, de mind1, adjuk meg a módját)

Ha egy ciklus (jön a bb , led bekapcs, vár , led kikapcs) 0,00125 szekundum, akkor minimum 800 Hz-es ciklusidejű chip-et kell választani vezérlésnek (hogy gyorsabb legyen a végrehajtás mint maga a történés)

Vegyük példának az ATmel ATtiny85 chipet amit korábban a cheetah és stb elektronikában alkalmaztak (bocs most ez jutott eszembe) a maga 20mHz-ével több mint elég a feladatra. Ha egy darabot rendelek belőle, akkor az 3 azaz három dollár plusz posta.

Akkor mi az ami drága egy tracer hangtompítóban? Még az elemet is nekünk kell belerakni :D

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2013.03.12. 21:25

Én úgy csinálnám, ahogy az elején elmélkedtél. Mikor a Bb megjelenik egy foto dióda érzékelné a BB-t. Az érzékelés hatására vagy egy mikró relé vagy egy kapcsolás tápot adna automatikusan a SMD UV ledeknek, amely megvilágítja a BB-t. Ez elképzelésem szerint 5 cm-t venne igénybe. A további esetleg 5 cm a táplálás lenne.
Ha jól néztem, akkor ezekben az esetekben is a led nyitófeszültsége 20mA, feszültsége 5 V. Ha ebből 1x4*4=16 led kerülne beültetésre, akkor szerintem egy sima LIPO 7.4 aksi a rendes üzemeltetés mellett simán elviszi előtét-ellenállás beépítésével.
Jah, fotó dióda SMD szintén hasonló értékekkel küzd, de a pontos típus adná meg a végleges számítási eredményeket.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2013.03.12. 21:00

Tehát te azt mondod, hogy LEHET rövidebb, ha smd UV-ledeket használunk fel a tompítóban? Lehet rosszul értelmezem...

szerk.: Ja tehát azt mondod hogy máshol is 4-es smd ledet használnak (ha jóltudom madbull ultimate) , így ha azt 4 irányból használjuk esetleg nagyobb áramforrással, akkor nem is kell neki annyira bonyesz elektronika ?

Bárcsak beleférne az AEP-ekbe használt két cellás lipo szétbontva. Az tuti elég kakaót adna nekik.

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2013.03.12. 20:50

Elmélkedésed jó, de nézzük a hopup 4 UV led megoldását ezzel szemben. A BB kb. ugyan ennyi időt tölt a kilövésig (feltételezünk egy sorozatot) a hopup kamrába és a tracer BB megkapja a 4 UV led által a megfelelő világítást. Ha az általad készítettbe, akár egy érzékelővel megspékelve annyi út alatt megvilágítjuk ledekkel, akkor feltételezésem szerint megvalósítható. Szerintem, itt viszont SMD uv ledeket kell alkalmazni és ezt lehet 3, de inkább 4 hosszú sorban berakni, amit simán vagy akkumulátorról vagy külön áramforrásról megtáplálsz.
Ha nézzük tovább a gyári hopup kamrába épített SMD UV ledeket, akkor ha jól emlékszem ott is 4 db SMD led világítja meg egy oldalról a tracert, ellenben a te megoldásoddal, ahol akár 4 oldalról is több, akár 10 cm hosszban világítaná meg.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2013.03.12. 20:42

Hát így hogy nincs hozzá tervrajz, csak egy működő prototípus, így nem tudom megmondani.

Csak viszonyításképp azt tudom mondani, hogy a Navarában eldurrant az elektronikai panel, ami bruttó 150.000.- újonnan. Nem akartam újat venni, elvittem hozzá a pörkölődött darabot.
Igaz, hogy kb két hónapba telt, mert hát más munkája is volt, de 30-ba megállt a történet és most müxik normálisan. Azt mondta olyat csinált a gyártó, hogy beforrasztott csippeket majd utána lemarta róla az azonosítót, nehogy tudni lehessen hozzá a rendelendő alkatrészt.

Hogy ebből a 30ból mennyi a munkadíj, azt nem tudom, de szerintem egy kérdést megérne a tracer. Így hogy meg tudom mutatni h "ilyet akarok" merőben más, mintha ott elkezdek neki magyarázni kondenzátorról meg opto kapuról aztán kábé hülyének néz :D

Viszont ami ellene szól az az, hogy nem véletlenül a kis kínaiak gyártják és nem véletlenül kérnek érte ennyi pénzt. Nagy a valószínűsége, hogy egy vagy két darab után-gyártása nem gazdaságos.

Mondjuk az is igaz, hogy nem lehet egy nagy wasistdas , mert nem működhet máshogy mint így : Az érzékelő az elején van, ahogy odaér a bb zár egy áramkört a vezérlés meg kisüti a kondik által tárolt töltést a ledeken. Lehet nem is az elektronika maga az ami sokba kerül hanem maga az a brutális teljesítményű led, ami ilyen rövid idő alatt megvilágítja a ledet.

Ugyanis :

Ha 400 fps-t számolok (már pedig maradjunk a szélső értéknél) 15cm-en akkor az ha egy láb 30 centi akkor úgy néz ki hogy 1/400*0.5= 0,00125 szekundum , ennyit tölt a bb a hangtompító belsejében és ennyi idő alatt kell annyi fényt kapnia hogy az ellenfelet megbabonázza mint világító égitest majd célba találjon és TALÁLAT! Na most ezzel szemben ha veszünk egy 25-ös ROF-fal bíró fegyvert, az egy másod perc alatt 25 bb-t lő ki, tehát a bb 1/25-öd másodpercet tölt a kamrában, ami idő alatt kapja a világítást , ami egész pontosan 0.04 szekundum

0.00125 szekundum kontra 0.04 szekundum

A kérdés az, hogy a kondival megspékelt 4x1.5v (ami lehet soros vagy párhuzamos bekötésű) nagyobb fényt tud e leadni, mint a 3v-on működő 4db UV led ami a kamrába van építve és szépen megkapja az ellenállással a maga kis feszültségét mindenféle kondi nélkül, viszont gyakorlatilag sosem merül le.

Most légy okos domokos....

tompoo
Szakaszvezető
Szakaszvezető
Csapat: teljesen mind1

Hozzászólás Szerző: tompoo » 2013.03.12. 19:58

Nem csak azért idézgetek. Elolvastam a szabályzatot...de ez szerintem nem olyan nagy bűn, hogy idézem azt akinek a posztjára válaszolni szeretnék.

Egyébként mennyiért tudná megcsinálni a pali maszekba?

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2013.03.12. 19:52

Látom most már csak azért is idézgetsz :D

Igen, ha jól néztem egyik az 35 a másik 38 mm vastag. Kíváncsi vagyok ezt mennyiből hozná ki az arany téri fószer, csak az a baj h így is úgy is kéne hozzá egy hangtompító. Mondjuk találni találnék hozzá a használtban, de akkor az megint sufnituning lenne. Bár tény hogy igényesen dolgozik és ha azt nézzük relative olcsón.

Nem, nem, jobb lesz megvenni az eredetit, az müxik , az a biztos.... á de most akár hogy is számolom 10k alatt nem jön ki sehogy....

tompoo
Szakaszvezető
Szakaszvezető
Csapat: teljesen mind1

Hozzászólás Szerző: tompoo » 2013.03.12. 19:51

device írta:...
Nem hinném. Látom Bence nagyon szereti ezt csinálni...ha nem tetszik Neki akkor majd megszerkeszti. Így van Bence? ;)

Válasz küldése