Re: Rajmozgás

Egy hely a kikapcsolódásra.
zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Csapat: K.A.T.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.11.05. 23:53

Én ezt felvetésként írtam és nem tényként. Úgy gondoltam, ha 1 ember kivérzett, de a többi még tartja magát és inkább engedik meghalni, akkor addig ne éledjen újra, amíg a raj nem áll ki, hiszen éppen a társai hagyták eltemetni.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2012.11.05. 23:51

Na ez kizárt. Akkor mindenki kivérezne inkább mint medikeljen, mert nem kell kockázat hogy gyógyítsad. Vagy ottmarad ,de inkább ne is kövesse a raját, emrt fejével a kendővel csak jelezné merre van a raj. Sajna így éledőre kell mennie mindenképp.

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2012.11.05. 23:49

Zseni felvetésére reagálva:

Ha a rajból 1 tag kihal akkor nem lenne az megvalósítható, hogy a kivérzési idő letelte után a helyszínen éledjen?

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2012.11.05. 23:36

Inkább assist-re gondolsz szerintem, a hosszabb , támogató jellegű fegyverek fedezőtüze által közelebb férkőzhet az ellenhez a közelharchoz kialakított fegyver és az azt használó, így nagyobb eséllyel tudja ezen előnyét kihasználni az ellenség legyőzésére. Ez valahol a csapatmunka. Ennek formája a raj, aminek hatékony létszáma 5 fő (na ezt nem én találtam ki) , efelett nehezebben kivitelezhető az irányított végrehajtása ugyanannak a feladatnak. Persze ez most ellentmondás lehet a 3 fős friss eredménynek, de ha egy épületbe való behatolást és annak átfésülését nézzük, 3 fővel igen csak ...ban lennénk. Ugyanakkor ilyen erdős terepen hatékonyabb talán a 3 fő. Kevesebb szóból értenek, ugyanannyi területet látnak át stb stb.

Akarva akaratlanul is, ha nincs kikötve a rajmozgás, baráti alapon szerveződnek rajok, de ezeket akkor tekinthetjük kimondottan rajnak (és nem tinglitangli célbalővős társaságnak), ha azok egy feladatot célzottan, egymást segítve hajtják végre , egy vagy több személy irányítása alatt.

Na én is szépen összehordtam mindenféle baromságot :d Valaki nagyot akart ..ngani, aztán be...rás lett a vége :D

szerk . : látom Zseni közben írtál. Reagálva az írásodra, most vagy megoldjuk a rajok azonosítását emberkeveredés esetén és akkor nem kötelező a rajmozgás, vagy ha kötelező, akkor a kivérzett ember(ek) várnak a kezdőn, amíg a rajuk vissza nem ér. Ez persze lehet kb fél óra is... ha egy ember nem önzőzi el az időt (jó, mondjuk úgy hogy megőrzi a pozícióját ) akkor van taktikai visszaálló.

Nekem mindkettő szimpatikus megoldás.

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.11.05. 23:27

A mi szakmánkban van egy rajmozgás alapján történő mozgás. Nálunk is vannak rajmozgások, sőt különböző alakzatok. Ezt a mozgás kiegészül különböző vezényszavakkal (rajfelállás), mozgásformákkal. Egy rajon belül mindenkinek meg van a feladata. Egy utolsó ember ugyan olyan fontos, mind aki elől van.
Itt a problémám a következő, lehet leszakad egy ember vagy elkeveredik (pl. én egy éjszakai játék folyamán), de nem kell azonnal levenni a fejét, mert elvesztette a raját. Ha véletlenül történt, akkor menjen a játék tovább.
Távolság: nehezen behatárolható. Ha 4 ember van egy rajban, akkor 15 méterenkénti felállásban 60 métert le tud fogni. A gond a medik rendszerrel van. Ha 15 méterre van, nem biztos, hogy oda tud menni. Na most kivérzik. Ok, meghalt, eltemetjük, vége. A raj többi emberre ettől még a terepszakaszt ugyan úgy tudja tovább fogni. Itt arra kellene figyelni, hogy az eltemetett embert addig nem ássuk ki, amíg a raj többi emberét is el nem temetjük. Itt a felesleges rajkiállást megoldhatjuk. A gond, a kilőtt emberrel van, mert lehet 1 órán keresztül nem tudna visszatérni a játékba.

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2012.11.05. 22:55

Szerintem az hogy a rajnak 15m-n belül kell maradnia egy elég el..-t dolog. A raj rádióval felszerelt tagjai kerülhessenek látótávolságon kívül, pl meglerülés végett.

Raj előnye: bizonyos fegyvernemek hatékonyabban műkdhetnek raj szinten.

-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2012.11.05. 22:43

Rajmozgás előnye:
gyorsabbá hatékonyabbá válhat az egység
több szem többet lát
bajban van segítség
meglepetés raj szinten is kivitelezhető
hátrányok:
rajpk irányít(van,hogy rosszul dönt)
korlátozva vagy
egy meghal visz mindenkit

Kezdésnek ennyi elég, egészítsétek ki.
Jahh, először is meg kell határoznunk mit tartunk raj mozgásnak!
Ne sírj...éld az életed!

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2012.11.05. 22:40

A faces dolgot egy a tudom meglepő de a facen terjedő troll képsor miatt írtam, sajnos hogy a még offabb x faktoros kifejezéssel éljek nem jött át.

A szabályokat igaz a szervező szabja meg de azért nem kell mindent orrba szájba módosítani...
Erre volt ötlet hogy a nagyobb játékokat az éppen aktuális masz szerint játszuk, ezzel is kedvezve az idegenlégiósok lelki világának :D másrészt a kisebb (16 fő) létszámmal rendezett játékokat a helyi kiegészítésekkel módosításokkal lássuk el.

kopasz
Őrnagy
Őrnagy

Hozzászólás Szerző: kopasz » 2012.11.05. 22:35

Már nem azért, de hogy is jön ide a fész?
Saját szervezésű játékon meg te döntöd el mik a szabályok, mondjuk ha régiós, sok embereset akarsz akkor ugye alap a masz 2010 meg, hogy egyértelmű legyen a változtatás. De végül is mivel te szervezel, ezért minden döntés a tied.
Kép
Kép

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2012.11.05. 22:03

"Ennyiből lehet azt is kiírni hogy akinek nincs rádiója, tartson olyannal, akinek van. Ennyi. Végül is ezt nevezhetjük még indokoltnak is..."
Ez nagyjából eddig is így volt, csak nem volt írásba foglalva. És még a facen sincs fönt, ami egyenértékű azzal hogy nem létezik :D

Válasz küldése