Re: Rajmozgás

Egy hely a kikapcsolódásra.
device
Dandártábornok
Dandártábornok
Csapat: K.A.T.

Hozzászólás Szerző: device » 2012.11.05. 22:00

Ennyiből lehet azt is kiírni hogy akinek nincs rádiója, tartson olyannal, akinek van. Ennyi. Végül is ezt nevezhetjük még indokoltnak is...

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2012.11.05. 21:59

Kérdés továbbá az lenne, hogy csak magunk között megvitatjuk és néhány kisebb "helyi" játékon alkalmazzuk a nem kötelező rajmozgásos dolgot, vagy élve a játékszervező azon szabadságával hogy módosíthat a szabályokon helyi kiegészítésként az összes általunk szervezett játékon alkalmazzuk?

Ui:
A rajmozgás kötöttségének megszüntetése néhány hátrányán túl vannak előnyök. Pl mit Zseni és Tompo is pedzegetett, hogy a játék kiszámíthatatlanabbá válik.

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Rajmozgás

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.11.05. 21:53

Ide kéretik írni a témával kapcsolatos hozzászólásokat!

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2012.11.05. 21:48

Mint írtam a következő általam szervezett erdei játékot az itt felvetett ötletekből, javaslatokból összeturmixolt szabályrendszerrel bonyolítom le.
Már készül a tervezet, de ha nem gond akkor ennek nem lesz olyan magasztos kerettörténete. :oops:

Rádió...
Hát igen, az hogy a klasszikust idézzem "kell mint egy falat kenyér" :D
De ha nincs az se baj, keresni kell egy a rajmozgásra vevő rádióval felszerelt egyént aki betölti a rajpk-adóállomás szerepét.

tompoo
Szakaszvezető
Szakaszvezető
Csapat: teljesen mind1

Hozzászólás Szerző: tompoo » 2012.11.05. 21:22

Kötelező rajmozgás tekintetében zsenipocok véleményét osztom én is...

Vasárnap reggel 6 órától 8 óráig azon tűnődtem, hogy elmenjek-e erre a játékra és végül a rajmozgás miatt döntöttem úgy, hogy nem megyek.
Ez persze nem azt jelenti, hogy bizonyos esetekben -pl: éjszakai játék- nem jó és indokolt a rajmozgás, de én nem vagyok oda érte.

Persze nem arról van szó, hogy nem jó dolog rajban mozogni mert bizonyos esetekben kifejezetten előnyös lehet, de nincs annál jobb mikor egyedül az ellenfél mőgé lopózva meglepetést tudok okozni!

Megjegyzem ettől függetlenűl 11órakor már bántam, hogy nem mentem vasárnap. :)

kopasz
Őrnagy
Őrnagy

Hozzászólás Szerző: kopasz » 2012.11.05. 21:09

Én csak egyetlen egy előnyét látom az ilyen módon megszabott rajmozgásnak. Ez pedig az lenne, hogy akinek nincs rádiója nem veszik el egyedül a területen visszaállás után, mivel rá van az ember kényszerítve hogy kollektíven csináljon mindent.
Kép
Kép

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2012.11.05. 20:56

Akkor konklúzió.
Köv játéknapon kipróbálunk egy az itt leírtakhoz hasonló konfigurációt. Wargame KAT :D

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2012.11.05. 20:16

manstein írta: most páran biztosan megköveznek )
Dehogy köveznek, mindenkinek van saját véleménye.

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.11.05. 18:42

Gond nem ezzel van, hanem azzal, hogy egyre több játék kiírásban a kötelező rajmozgás szerepel. Itt az előnyét és a hátrányát próbáljuk megtárgyalni (lehet külön téma kellene neki), illetve arra próbálunk rájönni, hogy ez nekünk miért is jó.

Emlékszem olyan játékra (még veled is), hogy csak annyi volt, te onnan, mi innen aztán mehet a lövöldözés, Hogy ki merre és hogyan, miként nem érdekelt senkit.
A medikelés kérdése meg megbeszélés alapján jó, illetve amit most is alkalmaztunk, hogy vissza 100-150 métert, mert nagy területen nem megoldható a visszaállópont alkalmazása.
Bár, én tovább mennék. Oldalanként csak egy medik és csak is ő gyógyíthat, megkülönböztetve magát a többitől. (mint a valóságban) Mediket nem lövünk (mint a valóságban), ha igen, akkor csúnya dolog volt lelőni. Medik rendszer ilyen irányú átalakítása további megbeszélést igényelne. Igaz, a mostani, mindenki mindenkit a szalag erejéig is jó megoldás.

manstein
Szakaszvezető
Szakaszvezető
Csapat: K.B.A.S.E. - K.A.T.

Hozzászólás Szerző: manstein » 2012.11.05. 18:32

Ezzel maximálisan tudok érteni :

"Anno kezdetekben igaz nem ilyen létszámok mellett simán játszottunk minden ilyen megkötés nélkül.
1 rajmozgás: akarsz verődj rajba 4-5 fő, vagy kisebb "támogató rajformációba" 2-3 ember ,tűzpárba vagy legyél a csendes gyilkos 1 fő
2 medikelés: rajban medikeljenek amíg van szalag, 2 főig ez mehet , csendes gyilkos meg ha egy raj közelében mozog akkor medikelhetik , ha az isten háta mögött van akkor meg visszaálló."

Igazából szerintem nem kellene túl bonyolítani a játékokat. Igazán személy szerint nem vagyok oda a rajban történő akciózásért pláne a rajkiállásért
( most páran biztosan megköveznek ) Meg kellene hagyni az önállóságot, ha viszont 2-4 ember össze tud dolgozni az nagy jó de ne legyen kötelező.

Ám ez csak az én véleményem...
Semmi ok a nyugalomra, mindenki őrizze meg a pánikot !!!

Válasz küldése