SSD

Egy hely a kikapcsolódásra.
device
Dandártábornok
Dandártábornok
Csapat: K.A.T.

Re: SSD

Hozzászólás Szerző: device » 2013.01.12. 14:28

No akkor itt a megoldás ubuntu + mac-re :

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1899469

A srác az első posztban csinált egy rövid howto-t. Ha új ubuntut teszel fel rá, ott is elég GUI szag van, én speciel a régi kezelőfelületet jobban csipázom, de ahogy mondják ahány ház....

Viszont az SSD az jó móka, de ma reggel halt be másodszor bnőm notijában az ssd. Ú biztos megforralta, odavágta sötöbö, nem ! Este elaludt, reggel arra ébredt hogy báj-báj vinyó !

Utánaolvastam ez a Kingston V100S2-es szeria egy olyan hibával készült, mely hasonló meghibásodásokat eredményezhet, amit persze már felfedeztek és egy új firmware-t is kiadtak a kiküszöbölésre, csak azt nem mondják meg, hogy az a vinyó, ami gyakorlatilag nem felismerhető 3 különböző laptop által, a syslogban még csak fel se jön ha usb-vel akarom csatolni, gyakorlatilag halott, hogyan teszem rá a firmware update-et (ami mellesleg törli az összes rajta lévő adatot is , szal duplán a szarnak egy pofon) ... így az adatok örökre elvesztek.

Konklúzió? Ha meg akartok majd rendelni egy vinyót, érdemes rákeresni mennyire szidják angol nyelvű fórumokon. Továbbá érdemes rákeresni a failure vagy sudden death keresőszavakkal , hátha az a típus is szenved ettől a betegségtől.

Na most ment el a Bence, nem tudom hogy akartam a hsz-t befejezni :D

royking
Őrvezető
Őrvezető

Hozzászólás Szerző: royking » 2013.01.12. 13:49

Nos, én immár 2 éve használok SSD-t az asztali Macben, hiba, belassulás nem volt tapasztalható. mivel régebbi Mac-es OS X-ben nincs TRIM (egyesek szerint OS X-hez nem igazán kell, ezt azért cáfolnám), ezért beépített GC-s (garbage collector) firmware-rel rendelkező 64GB-os SSD-t vettem (OCZ Vertex2). Az első telepítés óta gyakorlatilag 35%-os a telítettsége.

Notiba az alacsonyabb áramfelvétel/fogyasztás, a mozgó alkatrészek hiánya miatt is ajánlható. Sokkal kezesebb (snappy) lesz tőle. A nagy fileokat illetve tömeges adatot HDDn célszerű tárolni.
Mac-es lapopokon létezik az ún. Optibay nevű meoldás, ahol a dvd-drive beáldozásával egy SSD és egy HDD is kerülhet a gépbe, ez a fenti ideális állapotot megvalósíthatóvá teszi.

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2013.01.12. 13:03

Kopasz! A linkek nagyok jók.
Én úgy szoktam, hogy megnézem mit szeretnék, majd elmegyek fórumokra, hogy az aktív felhasználóknak mi a véleménye, tapasztalatai az adott termékről, mert ugye tudjuk a puding próbája az evés. A bemutatókban sok szép dolgot leírnak csak éppen a napi tapasztalatokat nem, persze mert ez hosszú folyamat.
Itt azért kaptam az alkalmon, mivel már hosszú ideje használják az SSD-t sok tapasztalattal. Én csak gondolkodtam eddig rajt, illetve valami meggyőző információra volt szükség hozzá.

kopasz
Őrnagy
Őrnagy

Hozzászólás Szerző: kopasz » 2013.01.12. 11:58

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, én is csak pozitívumokat tudok mondani az ssd-ről.
Nem mai cikk, de érdemes elolvasni:
http://prohardver.hu/teszt/az_ssd-teszt ... nyzok.html
Itt pedig egy videó amin egyértelműen látszik, hogy mennyivel gyorsabb az ssd a hdd-hez képest.
http://www.youtube.com/watch?v=ursoUUbM1aM
Esetleg ez, bár itt a memória is eltér a két rendszer között:
http://www.youtube.com/watch?v=nqOEoYF6V5U
Kép
Kép

royking
Őrvezető
Őrvezető

Hozzászólás Szerző: royking » 2013.01.12. 08:22

Az SSD témához: az én régi Mac-em boot ideje 1:50-ről 45s-ra csökkent az SSD után. (megjegyzem a gép csak SATA I-et támogat). A kikapcsolási idő fél-1 percről maximum 10s de inkább 5 alatt.
Egy modernebb Mac noti (C2Dtől fölfelé) állítólag 20 s alatt bebootol SSD-vel. Az SSD fő előnye az elérési idő jelentős csökkenése. Ami egy HDD-nél olyan 16ms, egy SSD-nél 2. Egy komplex program indítása esetében pl. Photoshop szinte csak a merevlemez sebessége határozza meg az indítást (ha kellően erős a gép a futtatáshoz). HDD-ről a Photoshopom 40-50 s alatt indul el, SSD-ről max 10 s.
Az SSD jellege miatt korlátlan számú olvasási ciklus áll rendelkezésre, de írni, újraírni a cellákat csak korlátozott számban lehet (kb. 4-5 év elhasználódási idő). SSD-t leginkább beolvasási feladatokra érdemes használni (pl. Ezen van a rendszered és a fő programjaid, a adataid , gyakran írt állománOk HDD-n, mivel így a rendszer nagy részét így csak olvassa)

Windows alatt SSD-t csak win7-től fölfelé érdemes használni (ún. TRIM támogatás miatt, ami fontos, ez az "elhasznált" cellák újranyerési mechanizmusa).
Az SSDvel elérhető rendszergyorsulás a memóriabővítés mellett az egyik leghatékonyabb upgrade elem régebbi, de akár újabb gépeknél is.
Bocsi a fentiekért, ez még az offtopicban is kicsit off volt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára zsenipocok 2013.01.12. 12:57-kor.
Ok: Utolsó hozzászólások összevonva.

-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2013.01.12. 07:58

Zseni!

Ez az SSD történet hosszú dolog h időd engedi keress Skype-n és megbeszéljük.
Röviden 4-szer lesz gyorsabb a géped rendszer szinten, boot idő is ,nálam a 1 perces boot 20 s-re csökkent.
SSD-ből Samsung 830 128GB-t vegyél ,van ugyan újabb a 840,de azt notiba nem ajánlom.
Ne sírj...éld az életed!

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

SSD

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2013.01.11. 23:20

Nem szeretném elkiabálni, de a gépemen a Win7 már két éve fut lassan, újratelepítés nélkül. A lényege az egésznek, a karbantartás.
Igaz, az én laptopomban egy INTEL I5-460M zakatol, amire egy Ati Radeon HD 5870 1 Gb rásegít. Úgy gondolom (win7 64), csak végső esetben teszem újra. Feltételezem, egy asztali gépet már régen újra kellett volna rakni.
Az enyémbe nincs SSD, de mivel sok helyre viszem a gépet, már gondolkodtam egy SSD beszerzésen, ami kicsit biztonságosabbá teszi az adatokat.

Csak hallomásom van az SSD gyorsaságáról, de kérdezem én pl. a boot idő mennyivel rövidül, illetve az egyéb alkalmazások betöltése, adatok elérése egy sima SATA merevlemezhez képest? (enyém: 7200 RPM)

Válasz küldése