AVR programozás

Egy hely a kikapcsolódásra.
zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Csapat: K.A.T.
Kapcsolat:

Re: AVR programozás

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2013.11.09. 12:09

Ma sikeresen sikerült egy Attiny45c chip-t resetelnem, magyarán a gyári beállításaira visszaállítani, egy hibás programozás után. Ez azért érdekes, mert az új Chip resetelömmel több fajta chip-t lehet resetelni.
Ha valakinek itt az Airsoft világában szüksége van egy AVR Chip resetre az alábbi típusból, akkor szóljon és kb. 10mp alatt meg van.

Ár: ingyé, de csak nektek!

Típusok:
ATMEGA8 , ATMEGA48 , ATMEGA88 , ATMEGA328 , ATTINY26 , ATTINY2313, AT90S2313, ATMEGA16 , ATMEGA32, ATMEGA8515, attiny24, attiny44, attiny84, attiny25, attiny45, attiny85.

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2013.10.25. 23:45

Nos, nem szólhatok bele a te dolgodba, de én tuti ennyiért nem adnám el. Egy dolog a lényeg, te már ennyiért sem tudod eladni, mivel használt. Szerintem olyan 30, esetleg 40 dollárt jó, ha kapsz érte.
Szerintem, de tényleg csak szerintem, ha vissza teszed a polcra ott nem kér enni, soha nem lehet tudni azt, hogy mikor kell neked. Programozni nem kell tudni hozzá, én sem tudok. Egy dolgot tudok, mások által remekül működő programot betöltöm a chip-be.
Jelenleg, az asztalomon van több projekt, ami AVR-t igényel, csak időm nincs megcsinálni. Az első ami lesz, CHIP resetert kell gyártanom, mert drága mulatság az, ha kizárom magam a chip-ből és nem tudom programozni a buta FUSE BITEK miatt.
Természetesen, Kaposváron 15 darab alkatrészből, ami kell hozzá ma megkaptam a felét. Szóval, elgondolkodtató ez a város ezen a téren. Nem kell nagy dolgokra gondolni, de egy sima 4x7 szegmenses led kijelzőt nem kaptam, ami pár száz forint lenne, ha lenne. Ilyent Székesfehérváron simán adnak nekem a boltba, sőt SMD alkatrészeket is tudok venni, amit itt csak megrendelésre tudok beszerezni pár hetes átfutással. Jah, 1K feles ellenállással is hadilábon állnak, szóval no comment.
AVR és PIC CHIP-ről meg inkább ne beszéljünk, hogy hogyan lehet beszerezni.

Visszatérve az eredeti dologra, én visszatenném a polcra.

Tovább, holnap megyek feléd, visszavinném a Dragont, ha otthon leszel. Olyan dél körül.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2013.10.25. 16:00

Hát ha azt nézem hogy anno kb 18 ezer forintba került 5 évvel ezelőtt, hogy azóta egyszer rádugtam a gépre, feltelepítettem egy AVR Studio-t és kb azóta max 10x gondoltam rá hogy kezdeni kéne vele valamit akkor ez egy remek befektetés volt :D

Megtartani megtartanám, de valahogy az egyetemi képzés során annyi hulladék információt szereztem irreleváns témában és olyan keveset elektronika illetve folyamatszabályzás terén, hogy nem igazán látom értelmét megtartani. Bár ennyiért meg eladni sem éri meg.

Bocs, ez a poszt a dolgozatírás okozta átmeneti melankólia eredménye -_- .

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2013.10.25. 14:43

Ha jól néztem akkor most 50$ megy az Ebay-n ez a szerkezet, de a hivatalos honlapon is 49$-t adják. Én sajnálnám eladni, mert csuda ügyes szerkezet. Én szereztem egy USBASP v2.0 a Vaterán pár ezer forintért, de a tiéd alapból többet tud, főleg, ha a sok kiegészítő be lenne építve.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2013.10.24. 20:58

Hát mivel az airsoftmechanics-os lionardo projekt rosszul halad, szerintem feldobom ebay-re a dragont, aztán amit kapok érte azt belerakom az ASCU-s kalapba.

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2013.10.24. 19:29

Ma sikeresen megépítettem Attiny45-re épülő HVSP nyomtató chip resetert. Ugyan, az AVR DRAGON-l sok mindent nem tudtam kezdeni, de egy másik AVR égető tudta venni az akadályt.

Device!

Szerintem a hiányzó slottokba be kellene építeni a csatlakozókat, főleg a HV_PROG-ra gondolok, mivel ezzel lehetne úgy programozni, ha az ügyes gyerek a FUSE bittek rossz beállításával kizárta magát a CHIP-ből.
Igaz, most a következő projekt a FUSE bittek törlésére alkalmas eszköz megépítése lesz! Csak azért, mert az egyik chip-ből nekem is sikerült kizárnom magam és nem tudom resetelni.

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2013.10.18. 22:07

PIC-hez lábas verzióhoz van nekem is, de most SMD kell. Mivel egyre többet használom az SMD-t, így jó lesz felszerelkezni ilyen dolgokkal.

-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2013.10.18. 21:50

Pikkhez nekem van ugyan ez sem SMD, de működik. :)
Ne sírj...éld az életed!

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

AVR programozás

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2013.10.18. 18:21

Device!

Nos, megnéztem az AVR Dragont és nem lehet beletenni így az SMD CHIP-t programozni, de hogy jól érezzem magam a PICKIT3-ba sem. Kell hozzá egy külön adaptert venni vagy készíteni. Pedig a PICKIT3-hoz van egy fajta adapterem, de természetesen SMD Chip-hez nem jó.
Megpróbálok holnap vagy jövőhéten Székesfehérváron valami megoldást találni az AVR, valamint a PIC égetésre.

Válasz küldése