Device közleménye

Egy hely a kikapcsolódásra.
zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Csapat: K.A.T.
Kapcsolat:

Re: Device közleménye

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2014.05.15. 08:20

Barniw, Device!

Olvasva soraitokat nem örülök neki, hogy egyáltalán olvasom, olvastam! Talán, ennek nem is itt keleltt volna megjelennie vagy egyáltalán nem is kellett volna ide írni!

Nézzétek! Én pl. ruházat tekintetében sokáig az ATCS-FG-t preferáltam és most is, hiszen nagyon tetszik ez a ruha. A fórumon írva be kellett látnom, hogy rajtam kívűl nem tetszik senkinek, ezért nem ruháztam be egy ilyen öltözet beszerzésére. Olvastátok, hogy sokáig ment a vita a ruházaton. Ezért ott kicsit abbahagyva vártam, mi lesz majd a végeredménye, a nagyobb társaság miben egyezik meg, mi lesz a döntés végeredménye. Mivel egyedül maradtam az elképzelésemmel, mert többen más pl. marpat ruházatot támogatták, vártam mennyi ember dönt mellette. Device-nak annyiban van igaza, hogy megalakítottak egy jól működő rajt, jól összedolgoznak, megértik egymást, egységes ruházatot alakítottak ki. Ügyes! No akkor hol van a Device által említett másik 20 ember? Kérdezem én, akkor én kihez öltözzek? Nekem woodland-m van, de ATACS-FG-t akartam, amit el kellett vetnem. Utolsó kaposfői játékon említettem ott a kis társaságnak, hogy mi lenne, ha marpat ruházat lenne, mint nektek is van.
Miért? Láttam, hogy milyen és nem olyan rossz, de ha már nektek van, akkor miért ne lehetne nekünk is egy egységes ruházat, nem benneteket majmolva, hanem törekedve valami egységes öltözetre. Nos, nem született döntés. Akkor merre menjünk (mi ketten)?

Játékok! Device-nak és talán több embernek is már említettem, szezonban nagyon nem tudok elmenni, hiszen elfoglaltságom van, főleg vasárnap. Ettől függetlenül, mikor az ember eltudott menni, akkor elmentem. Na jó, nem olyan nagy játékokra, amin most Device és kis csapata részt vett, de elmentünk, hogy lássák a mi arcunkat is.
Ne sértődjön meg tényleg senki, de abban Device-nek igaza van, amíg az utazásra nem kerül a sor, addig mindenki akar jönni. Mikor jön az utazás és a hozzátartozó plusz költség, akkor visszatáncolnak. Ezért én már nagyon nem is viszek, hozok senkit, sőt nem is mondom senkinek. Mi elmegyünk ketten és családon belül meg van oldva. Nem esik le a karikagyűrű a kezemről, ha elkellene mennem 100 kilométert is! Ez csak az utazás része. Burkoltan viszont említettem a szervezést. Tényleg emberek! Milyen szervezés az, mikor az utolsó pillanatban, mondjuk a vasárnapi játékra, szombaton este leiratkoznak!? Nem lehet így szervezni, pontosítani!
Na de mindegy!

Nekem van még 2 hetem vissza, amíg nem tudok mozdulni hétvégén, de majd utána nézünk valamit. pl. feherapri77 által linkelt játékot.

Itt megemlítem a Taszárra kiírt CQB játékot. Lehet menni egy jót CQB-ni, akinek olyan fegyvere van.
Nem olyan régen találkoztam egy játékostársukkal, akinek megemlítettem ezt a CQB játékot. Engedelmével ide írnám miről is beszéltünk.
Ha lenne annyi ember, akinek van CQB-ra alkalmas fegyvere, akkor lehetne menni több CQB taszári játékra. Itt csak pisztolyra és shotgunra gondoltunk. Kézifegyverekre (M4, G36, stb.) nem. Sőt, továbbmentünk egy kaposfői csak pisztolyos játék lebonyolításáig. Na jó nekünk nincs pisztolyunk, de legalább érdemes lenne beruházni ilyen esetben, mert eddig abszolut nem volt rá igény. Persze, megnézni milyen. Lassan a fegyvereink átlövik a kaposfői erdőt, ezért hátha kis színt vinne bele, persze eddig csak elméleti szinten gondoltuk ezt.

Játékosok!
Amint láttátok regisztráltak ide a fórumra hozzánk nem véletlenül. Beszélve pár emberrel említettem ezt a fórum lehetőséget és játékokat. Amíg mi itt játszogatunk, addig itt a környéken van pár olyan ember, aki szintén játszik, de eddig nem ismertük egymást. Most itt a lehetőség, hogy mi megismerjük őket, ők pedig bennünket.

Ez csak szórakozás és főleg játék!
Én csak arra kérem Device és Barniw játékostársunkat is, hogy gondolja át, hiszen ez nem vérre menő játék, szórakozás, játék. Feltételezem és remélem, ezek az apró nézeteltérések végül nem is olyan nagyok és legközelebb mindketten jót tudok játszani akár egy vagy külön csapatban is!
Én tartom magam ahhoz, amit az első kettő mondatban is írtam!

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2014.05.15. 02:06

Kedves Barniw, az első részt nagyon helyesen magadnak ítélted, valóban neked szólt. Változatlanul fenntartom, hogy megnyilvánulásaid felénk továbbra is ellenségesek.

A kezdetek kezdetén én is belefutottam Trasherbe, majd az idő múlásával felismertem személyének szükségességét és tehetségét, most meg már egyenesen meg tudom érteni ha összekülönböztetek. Nagyon is meg tudom érteni. (Személy szerint meg inkább hagyjuk egymás seggének a fényezését, ha lehet. )

Fájó szívvel tudatom a kedves testvérekkel, hogy Barniw ebbe a raj-összeállításba, amit mi öten alkotunk, látszólag belecsömörlött és nem hajlandó az elutasítást elfogadni. Mindenáron azt akarja bizonyítani, hogy mi nem vagyunk hajlandóak játszani a többi KAT-ossal. Ez körülbelül egy 6 éves gyerek szintje, aki féltékeny a társaira. Nem tudja feldolgozni, hogy az elmúlt hónapok/évek tapasztalatai alapján nem tartjuk őt megbízható, szilárd játékosnak, aki ahhoz mérten, ahogy feliratkozik, meg is jelenjen az adott játéknapon. Az őáltala említett levelezés után pedig egy vele közös játék már-már teljesen kizártnak látszik. Max ellenfélként, úgy nagyon is szívesen.

Ami a dresscode-ot illeti, mindig lesz legalább két tábor, akinek különbözik a dresscodejuk. Barniw megpróbál megint ködösíteni, megfúrni a dolgokat, de akinek van egy csöpp esze az belátja, hogy 2-300 fős játékokon marhára nem mindegy az egyértelmű dresscode. Mégis a softair fórumán folyamatosan zajlanak a játéknapok, mondhatni probléma nélkül. Jé, vajon ez hogyan lehetséges? Nehogy már a KAT bő 30 fős gárdája ne tudja elsajátítani valamelyik frakció öltözetét ? Ez megint csak az Ő túlbonyolítása. A probléma felfújása helyett inkább a megoldást kéne keresni! Egy tálib ruha 2000 forint, PMC dettó. Nekem a marpat van ruhaként meg egy pmc és köszönöm szépen két éve elvagyok vele, nem kellett beruháznom semmibe.
A marpatot meg nem stipistoppoltuk le, mint ahogy próbálja elhinteni. Egy raj legalább három emberből áll. Sziva Lacinak, Renoka-nak, Spike-nak és Barniwnak is van már marpatja, tehát ezt bőven kitenne még egy rajt (ha valakit kihagytam akkor bocsi). Vagy Ti nem akartok egymással játszani, csak velünk? Ne már! Ezt a cumit megint ne vegyük be!

Csereszabatos játékosokról meg akkor lehet beszélni, ha azok hajlandóak eljönni játszani. Van akinek midcap tárja sincs, nem hogy ruhája. Félreértés ne essék, ezeket a szabályokat nem én hozom, hanem a nálamnál tapasztaltabb játékszervezők, akik követik a hazai és nemzetközi airsoft trendeket. Hány éve mondom hogy midcap,dresscode és rajmozgás?? Most aki még tekerget és nem fér bele egy dresscodeba sem az bajban van, de a megoldás kézenfekvő. Aztán amikor már eljött valaki egy játékra, látta hogy mi az aktuális helyzet, végre nem a levegőbe beszél, akkor beszélhetünk csereszabatos játékosokról. Addig is mi megyünk egy kocsival. Bocs, de ez van. Ennyire nagyképűnek jött le a dolog? Mi tudunk együtt játszani másokkal, de ha valaki ajtóstul ront a házba akkor ne csodálkozzon ha visszakézből pofánb...zák. Nem úgy kell egy baráti társaságba beilleszkedni hogy elszidom őket meg vérig sértem mindegyiket. Lehet a művészeknél ez a módi, de nálunk nem.

Morál az amit kedves Barniw barátunk egy puszta mondatával képes a föld alá temetni. Szép dolog hivatkozni a DDRAF-ra, csak meg szeretném súgni, hogy a háttérben ugyan azok a baráti kapcsolatok munkálkodtak egy játékszervezésnél, amiket most a Barniw oly keményen elítél. Szerintetek eljött volna Pécsről Kaposvárra annyi ember ha nem látták volna korábban az arcunkat? Vicc... Aztán mi mentünk őhozzájuk ? Tőlem már kérdezték, hogy oké, engem már sokat láttak, de hol a többi 25 ember Kaposvárról? Bizony-bizony eléggé égett a pofám...

Kedves Barni! Aranyos vagy, de amikor az esélyegyenlőség égisze alatt leszervezek három autónyi fuvart Székelyszabarra, aztán a célközönség szarik bele, nehogy már én járkáljak a játéknapokkal a közösség nyakára! Ha valaki nem akar valamit akkor én miért erőltessem? A közösség egy része továbblépett és softair.hu által szervezett játékokra járkál, a másik része pedig már rég nem játszik sehol. Ez utóbbi lennél Te, kedves Barniw.

Sokan panaszkodtak országos szinten a szabadon regisztrálható játékok színvonalának mély-zuhanására. Innen-onnan jött emberek, szabályokat nem ismerve, azokat néha szándékosan megszegve, terminátorkodva rontották a többi emberek játékélményét. Erre megszületett a spanyolviasz, a játékosok szűrése. Megtalálható ez a Vadonnál is, ugyanúgy mint a softair-en is. A játékszervező hagyja jóvá a jelentkezésedet, ha netán balhés, csaló, korábban problémás ember vagy akkor bizony ráfaragtál. Viszont kövezzen meg engem bárki is azért, ha ezek után nem akarnék a Barniw-val egy rajban játszani. Csodálkoznátok rajta? Nem hinném... Akkor miért olyan nehéz elfogadni azt, hogy van amikor az ember viszont szívesen játszik a másikkal, sőt, meghívja őt egy eseményre. De csak őt, mert a csapatában van olyan ember is akivel nem akar együtt játszani. Akármennyire is zavarja ez a Barna esélyegyenlőség-érzetét , ilyen akkor is lesz, ha ő cigánykereket vet akkor is. De csak azért szúrja a szemét mert őt nem hívták meg rá. Az az ominózus zárt kör pedig nem létezik. Amire ő gondol, az a barátság. Csak ő ezt nem bírja ép ésszel felfogni. Kell rá konkrét példa? Black Gold!
Tomekk szervezte a játékot és külföldi és magyar oldalról is csak barátokat hívott meg. A barátok meghívták az ő barátaikat és ennyi. Itt össze is jött 120 ember. Érdekes módon nem kellett vitatkozni rálövési távolságról meg megadásról. Ezt olyan nehéz felfogni ? Akkor gondolkozz még rajta kicsit kedves Barniw....

És végül igen, abszolút nem árt ha van verda a baráti társaságban. De erre megint csak egy hatéves is rájött volna. Egységes megjelenés? Hagyjuk már! Ti erről papoltok évek óta, hogy "egységes megjelenés" meg felvarró meg stb. FRANCOKAT! Tudjátok mi a baj? Az hogy itt mindenki megbeszéli hogy csináljunk mindent közösen, aztán utána megy mindenki a saját feje után. Mindenki tojik arra amit a másik mondd. És tudjátok miért jó hogy mi öten vagyunk? Mert mi legalább hallgatunk egymásra! Együtt mozgunk, nem hagyjuk a másikat slamasztikában. Segítünk egymásnak, hogy a feladatot eltudjuk végezni. És azért nem akarunk egyből 10 embert bevenni full marpatban, mert akkor az egésznek lőttek.

Ekkora nagy dolog egy nagy levegőt venni és egy másik autóban társ-rajként eljönni egy játékra? Szerintem ez semmiség, felnőtt emberek vagyunk, értünk a szóból, kivéve a Barniw.

Várjuk további rajok-baráti társaságok egységesedését, de ha megfogadtok egy jótanácsot...

....a barniw-ot otthon hagyjátok!

barniw
Ezredes
Ezredes
Csapat: kaposwar

Hozzászólás Szerző: barniw » 2014.05.14. 23:40

No, hát úgy illik, hogy én is megszólaljak, mert Device közleményének létrejöttében közvetetten én is részes vagyok, ahogy azt meg is említette.
Hosszas és kimerítő levelezés után került erre sor, ami így végül is eredményesnek mondható, egyben üdvözlöm a "KÖZLEMÉNY" megszületését.
---
A legtöbb pontja általános és kevés meglepetést okozó információ, amikkel azonban csak egyetérteni lehet. Két ponttal kapcsolatban volna megjegyzésem.

"-Nem, nem vagyok hajlandó emailben levelezgetni olyan rágalmakra, amik felháborítóak, rosszindulatúak és mondvacsináltak. Írjuk csak szépen ide, ha már egyszer megírtam, ne kelljen hatszor elküldenem." - ez minden valószínűség szerint rám vonatkozik, és bár nem érzem szükségét hogy publikáljam a levelezést, biztosíthatok mindenkit, hogy ez enyhe költői túlzás. Trasher játékostárssal volt ilyesmi, mert vele csak így lehetett szót érteni, de ez itt másról szólt.
(Személy szerint nagyra tartom a Device játékszervezői múltját, mert hát a kaposwar agóniája idején neki volt köszönhető, hogy egyáltalán volt élet a környéken.)

"-Nem, nem kell senkinek sem eladnia a fegyverét vagy teljesen más ruházatot vennie ahhoz, hogy jöjjön ugyanarra a játékra. " - azért ez némiképp megszépíti a valóságot, de formálisan igaz. Magyarán nem mindig lesz PMC, meg tálib, meg gerilla, másrészt ezeknek is vannak egyre jobban meghatározott attribútumai, amiket azért be kell szerezni. Általában a fejfedők azok, amikből nem mindegy mi van éppen. Aztán gondolhatná valaki -ahogy Zseni is megjegyezte- hogy be lehetne a Divékhez csatlakozni megfelelő ruházattal, a publikált játéklehetőségek kapcsán. Nos ez így elméletileg igaz, de kérdezem Divájszot, hogy ezt javasolja-e más csapattagoknak? Szerintem lehetőség szerint ők 5-en együtt fognak elmenni játékokra, ezért nem biztos hogy érdemes lenne Marpatból bevásárolni, ha valaki ebben gondolkodna. Ugyanis sem a rajba mint cserebogár, sem a fuvarba nem fog beférni az illető nagy valószínűséggel. Szőrszálhasogatásnak hangzik, de hát mégis ezen a két dolgon múlik a részvétel, ha a szándék már megvan. Talán annak van értelme, hogy egy másik Marpat raj alakuljon, mert akkor a játékosok csereszabatosak lennének, hogy mindenképpen kijöjjön az egy raj játékonként.

"-Igen, be fogom írni ezentúl, ha megyünk valahova, ezt az egy pontot kicsit jogosnak érzem ,de elég hülyén hangzik hogy nekünk be kell számolnunk róla, hogy hová megyünk." - 3 lett a 2-ből, de ez is fontos. Szerintem a csapaton belüli morál fontos része, hogy a játéklehetőségek mindenki számára publikusak legyenek, mert egyedül nem lehet elmenni játékra, legalább is ilyen ritkán van. Ez alatt azt értem, hogy az esélyegyenlőség alapja az információk szintjén megosztott játék lehetőségek, kapcsolattartások. Ez egyébként korábban is így volt, pl. a DDRAF, meg valami másik dunántúli szerveződés keretében, amire még én is be voltam reggelve. Sok játékos nem tudja azt, hogy nem csak hivatalosan, fórumokon meghirdetett játékok vannak, hanem un. meghívásos játékok is. Ezeket infromálisan szervezik, mert zárt körnek szánják. Olyan is van, hogy formálisan meghirdetett játékokra toboroznak informálisan játékosokat, és ez általában nem fórumokon történik. Nekem is volt részem ilyen megkeresésben, és úgy gondoltam akkor is és most is, hogy ez nem teljesen helyénvaló, mert a közösség tagjaként ez nem csak rám tartozik. Mindenféle félreértésekre adhat okot, mert pletykaszinten terjed és persze pontatlanul. Szerintem a meghívások és toborzások is lehetnek nyíltak és így korrektek (úgy is csak az megy el rá akit meghívnak), viszont motiválói lehetnek a rajok megalakulásának, és a pozitívabb, kezdeményezőbb játékosi hozzáállásnak. Ezért ez szerintem mindenképp megér egy picivel TÖBB nyíltságot.

--------------------------

Mindezektől függetlenül szorgalmaznám én is újabb rajok megalakulását, lévén a játékokat szinte csak így, raj szinten egységes dresszkód szerint írják ki. Én a magam részéről vegetato, flecktarn, marpat és pmc rajokhoz tudnék csatlakozni. Továbbá a rajoknak azon is el kell gondolkodnia, hogy legyenek közöttük olyanok, akik tudnak lehetőleg saját kocsival jönni, mert egy teljes rajt nem lehet máshoz bezsuppolni. A raj alapú játék részvételnek ezek az alapkövetelményei. A rádió, midcap és egyéb apróságok relatíve könnyen kezelhetőek, de az egységes megjelenés és a fuvar (lehetőleg helyben szervezve) a különbség játék és annak hiánya között.

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2014.05.14. 22:49

A játékok témában tudtok létrehozni új témát, kiírni új játékot. Ha lement a játék, akkor majd én átteszem a lejátszott játékok közé.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2014.05.14. 22:23

Tudunk a játékok témába újat létrehozni? Mármint hasznos lenne ha halandó ember is meg tudná tenni, csak vigyázni kell, hogy ne szemeteljük tele :idea:

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2014.05.14. 21:48

A játékok menjenek a játékok témába, még akkor is, ha mentek valahova, hiszen a regisztrációs modult kitesszük, akkor lehet látni, ki megy és ki nem. Ezt csak én gondolom így, a könnyebb információ áramlás miatt. Valamint azért, ha valaki elszeretne menni, akkor látja ki megy és tud vele konzultálni.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2014.05.14. 21:45

Nem közvetlenül ide. Itt kéretik szorítkozni a témára :D Mondjuk legyen egyelőre az offtopik a posztolás helye, játék-időpont-gyűjtő topik úgy sincs még. Bár ott már volt párszor, hogy elsikkadt egy hasonló közzététel. Nekem mind1.

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2014.05.14. 21:08

feherarpi77 írta:Hát ez tökéletes lett. :)

Akkor had ragadjam meg az alkalmat és linkeljem a következő játékot, amire megyünk:

http://softair.hu/viewtopic.php?f=1&t=5 ... 35#p554135

1 hónap múlva lesz, lehet rá készülődni, regisztrálni, stb...

Ez már maradjon itt, de nem ebben a témában a helye!

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2014.05.14. 20:43

Hát igazából valami kávézószökevénynek gondoltam, címet nem igazán tudok neki adni. Nem is kell linkelni, akinek szúrja a szemét az úgy is tovább adja, aki egyetért vele az meg úgy is átfutja és/vagy válaszol rá. Azért ne tűnjön el az offtopikban :/

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2014.05.14. 20:28

Tisztelt Device Úr! :)

Én ugyan nem fogom linkelgetni a Te közleményedet, de mint kérded is, reagálok szépen sorban szedett pontjaidra, hátha mások is ezt teszik!

1. Szerencsére, én ilyen nem mondtam neked és senki másnak sem;
2. Egyetértek, jó elgondolás;
3. Szerintem említsétek meg, hátha másnak is kedve támadna hozzátok csatlakozni. Szerintem!;
4. Egyetértek;
5. Egyetértek;
6. Egyetértek;
7. Egyetértek;
8. Ezt már én is kérem, hogy dobjuk össze magunkat kicsit újra!
9. Ezt meg kifejezetten én is kikérem magamnak, ha ezen a fórumon ilyen történik! Nem tűrtem el és nem is fogom ezután sem! Akinek nem tetszik, odébbállhat! Szabályzat 4.2 és 8.2 pontjait lehet tanulmányozni!
10. Kiírástól függ. Aki akar menni az megoldja!
11. Lásd 9. pont!
12. Talán természetes is, nem kell ezt túlmagyarázni! Aki szervezett bármit is az életében, az tudja!
13. Ezt sem kell túlmagyarázni. Lehetőségek vannak. Én magam részéről úgy érzem, ahova volt lehetőségem, elmentem.

Nem gondolom, hogy külön Topic kell neki, de ha igényled, akkor legyen! Hova, milyen címmel tegyem át?

Ha válaszom, reagálásom nem elégítette ki kíváncsiságod, akkor ragadj billentyűzetet és írd ide!

Lezárt