Hop-up UV led

Fegyverekkel kapcsolatos tuning, javítás és szerelési témák.
zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Csapat: K.A.T.
Kapcsolat:

Re: Hop-up UV led

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.08.27. 21:45

Akkor értem miért a Madbull is 8 db SMD leddel oldotta meg a tracer megvilágítást.
Ma találtam egy oldalt (fene tudja hol), ahol a sima UV ledes beépítést mutatták be M4 és G36 esetében. Leírásodnak megfelelően ők is bőven használták a ragasztót szigetelésnek, de működött a dolog. Ők 2 db (jobb, bal oldalt) építették be, majd a lábakat összekötötték és kötötték rá az aksira. Az ellenállás meg úgy is akkumulátor függő.
Várjuk a videót!

manstein
Szakaszvezető
Szakaszvezető
Csapat: K.B.A.S.E. - K.A.T.

Hozzászólás Szerző: manstein » 2012.08.27. 21:07

Ma megjöttek az smd ledek, háááááát nem vagyok elégedett :evil: elég gyenge a fényük ezért meg sem próbáltam beépíteni őket.
Viszont van itthon 5mm normál UV ledem, így nekiláttam abból megépíteni a traceres hopupot. Nem lett szép, mivel nem sajnáltam a ragasztót
( az volt a szigetelés is egyben ) elég vastagon vittem fel a kamrára, viszont így tuti nem lesz zárlat !
2 db leddel készítettem el és tökéletesen működik 470ohm-os ellenállást tettem elé és 8.4v és 9.6v akkuval is tökéletesen mükszik.
Holnap beteszem a fegyverbe és közvetlenül az akksira kötöm rá ( nincs kedvem szétszedni a gearboxot ) egy kis kapcsoló meg vígan elfér a jó nagy
tusban. Holnap este megpróbálom levideózni a látványt, ha sikerül felteszem a videót ide az oldalra.
Semmi ok a nyugalomra, mindenki őrizze meg a pánikot !!!

manstein
Szakaszvezető
Szakaszvezető

Hozzászólás Szerző: manstein » 2012.08.23. 19:57

Kétoldalt lesz 2-2 db led, az akku feszültség függvényében lesz ráforrasztva az előtét ellenállás (ezek egyike : 220ohm, 470ohm, 1kohm ).

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.08.23. 19:40

Panelra szerelt vagy fúrt? Csak azért, hogy a megvilágítást egy oldalról vagy kettő oldalról kapja.
Bár, az előre készített megoldásoknál egy oldalra szerelt 4 SMD led van, amit panelre tesznek fel, majd csavarral a hopup kamrára.
Biztos vagyok benne, hogy jól fog működni a te megoldásod is, hiszen SMD ledek kicsit erősebbek.
Jah, még egy kérdés: a te verziód milyen akkumulátor feszültségre lesz optimalizálva?

manstein
Szakaszvezető
Szakaszvezető

Hozzászólás Szerző: manstein » 2012.08.23. 19:25

Természetesen smd ! Normál 5mm UV ledem van itthon, de az smd kisebb helyet foglal nem kell levágni a végét
és polírozni utána, hogy tuti legyen a fénye.

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.08.23. 18:39

Ha működik, akkor inkább beneveznék nálad ilyenre, mint drága pénzért rendelem másik verziókat. Amúgy SMD vagy sima LED?

manstein
Szakaszvezető
Szakaszvezető

Hozzászólás Szerző: manstein » 2012.08.23. 18:30

Kínai testvéreinktől rendeltem smd UV ledeket, van itthon egy fém m4 kamrám amit
még nem építettem be sehova, na meg van egy rakás ellenállásom is, így ha megjönnek a ledek
megépítem a traceres kamrát 4db leddel tervezem építeni, ha kész és tuti a működés akkor
bárkinek megcsinálom és szerény véleményem szerint a munkámat is beleszámítva
egy ezresben simán meg áll a dolog. Mivel minden spéci szerszámmal rendelkezem, így garantáltan
nem lesz sorja sem a kamra belsejében !

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.08.10. 08:06

Ami nálad felmerül az első pár BB-vel kapcsolatban, az már másoknál is felmerült más fórumokon. Igazán, megoldást nem találtak a dologra.
Mondjuk a pár első lőszernek nem lesz semmi fénye, ami tényleg vitás helyzeteket teremthet, de utána már úgy is lelövünk, szóvel nem kell aggódnod.
Ezért alkalmazzák a tracer megoldás, amely nem eredményez üres BB kilövéseket vagy a hopup kamrába való beépítést, amely szintén nem engedi ki a BB-t megvilágítás nélkül.
A hétvégi játékkal kapcsolatban csak annyit tudok mondani, hogy Device a főnök! :)

Közben írt Device és megjegyezném, én úgy tudom a torkolattűz imitációnak fehér, víztisztának vagy sárgának kell lennie, de erre hirtelen szabályt nem tudok elővarázsolni.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2012.08.10. 08:03

Ha aztmondod hogy kivehető illetve követhető a tracer bb útja, akkor szerintem ebben nem lehet kifogás ,ha rendkívül sportszerű akarsz lenni, akkor saját meggyőződésedből szerelhetsz fel torkolattüzet is, de onnantól fogva h működik a tracered, szerintem nem fog érte szólni senki.

Amúgy a torkolattűz szempontjából van megkötés, nem lehet halvány valamint nem lehet piros, mert azok baromira nem látszanak. Víztisztának kell lennie a lednek. Más megkötés úgy tudom nincs, de ez is ilyen egymás-közötti.

Orthodox
Szakaszvezető
Szakaszvezető

Hozzászólás Szerző: Orthodox » 2012.08.10. 00:57

Lehet, hogy ez itt egy kicsit off-topic, mert én nem a hopupkamrát fúrkáltam, hanem a tárba tettem 3 UV-ledet a Manstein-féle módszert követve. De azért leírom a mai próba eredményeit, mert valamilyen szinten kapcsolódik a témához.

A fényforrás 3 db 5mm-es UV-LED (200 Ft/db a CQ-ban) egy csigatár adagolócsövébe fúrt lyukakban elhelyezve, saját áramkörön, egy kapcsolóval és a megfelelő ellenállással (nem emlékszem pontosan mekkora, az áramforrástól függ, a lényeg hogy a LED-ek 3 V-ot kapjanak). Az áramforrás egy 3,6 V-os, 600 mAh-s NiMH-akkumulátor, ez elméletileg kb 6 óráig képes szolgáltatni a szükséges áramot. A BB: Madbull Dark Knight Tracer BB, 0,25 g. Kimentem lőni a kertbe ma éjszaka a női vízilabda bronzmeccs után, kb 9 óra lehetett. A fényviszonyok hasonlóak voltak a Kaposfőn várhatókhoz, talán egy kicsit világosabb volt, de nem sokkal.

Az eredmény: az első pár BB csak gyengén vagy egyáltalán nem látszik, (másra nem is számítottam, a LED-ek és a kamra között van pár BB-nyi hely) az utánuk következők már tisztán kivehetőek, röppályájuk végig követhető.

A konklúzió: a rendszert alkalmasnak találtam arra, hogy a szombati kaposfői játékon élesben is kipróbáljam. Az első BB-k sötétsége miatt valószínúleg csak torkolattűz-imitációval együtt alkalmazható a vitás helyzetek elkerülése végett. Ezért fel is teszem a kérdést Device-nak, van-e valamilyen szabály a torkolattűz-imitációk fényességéről. Valahogy ugyanis meg kell oldanom, hogy ne vakítson el és mások is lássák, különben fölöslegesen raktam össze ezt az egész tracer dolgot.

Válasz küldése