Hop-up UV led

Fegyverekkel kapcsolatos tuning, javítás és szerelési témák.
zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Csapat: K.A.T.
Kapcsolat:

Re: Hop-up UV led

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.08.06. 21:26

Az biztos, hogy van egy feelingje a tracernek. Ha megrendelem sem jön meg jövő hétre, szóval a tracer BB részemről felejtős. Persze, ha idődből egy M4A1 és egy G36 kitelik, akkor nekünk 2 kg tracer BB kell. ;)

tompoo
Szakaszvezető
Szakaszvezető
Csapat: teljesen mind1

Hozzászólás Szerző: tompoo » 2012.08.06. 21:06

device írta:Én perpill a két v 3 ledes furkálós megoldást fogom csinálni, egyfelől mert a piros műanyag element kamrát nem sajnálom fúrkálni, másrészt ha minden kötél szakad, rakok fel torkolattűz jelzőt meg visszarakom a fém kamrámat.

Azért ha lehet választani, inkább a trészer :)

A bb-ről még nem beszéltünk...
Device!

Bár én ezen a játékon nem használok majd (eddíg úgy van) tracer bb-t, de nekem kellene 1 zacsival belőle.
Holnap megbeszéljük telefonon.
Csöngess meg ha időd engedi.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2012.08.06. 20:21

Én perpill a két v 3 ledes furkálós megoldást fogom csinálni, egyfelől mert a piros műanyag element kamrát nem sajnálom fúrkálni, másrészt ha minden kötél szakad, rakok fel torkolattűz jelzőt meg visszarakom a fém kamrámat.

Azért ha lehet választani, inkább a trészer :)

A bb-ről még nem beszéltünk...

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.08.06. 19:33

Nem kételkedni akartam, mert ezt tudtam, hogy pl. van kész megoldás is pl. itt: http://shop.ehobbyasia.com/madbull-ulti ... 4-aeg.html
http://madbull.com/catalog/index.php?ma ... cts_id=239
Az ára számomra nem kedvező.
Ma kb. 2 órát töltöttem azzal, hogy a magyar kereskedelmet támogatva SMD UV ledet rendelek. Sikertelenül próbálkoztam magyar oldalakon, de külföldi oldalakon ömlenek a különböző ajánlatok. Mint manstein is írta, ő Kínából rendeli.
Ha sokáig nézegetem, akkor el megy a kedvem és inkább ilyen kész megoldást rendelek. Mondjuk hozzá kell tenni, hogy elegáns megoldásokat kínálnak előregyártottan.
A sima tracernél talán annyiból jobb, hogy nem hosszabbítja meg a fegyvert és főleg sötétben, könnyebb vele közlekedni a zanócásban.
Kíváncsi vagyok az ehobbyasia mennyi idő alatt küldi az árut, amit ma rendeltem tőlük. Ha megjön kettő hét alatt, akkor lehet kérek egyet tőlük. Jah, nekünk kettő kell! :(

Közben jobban megnéztem. A hopup kamra fémből van és szépen le van vágva éppen annyira, hogy az SMD led bevilágítson. Előnye annyi, hogy kapsz egy fém hopup kamrát (úgy is rendelni akartam), smd ledekhez a panel meg van és jó szemű úriember, főleg, ha magyar, meghibásodás esetén javítja, másolja. Kapsz még egy Madbull hopup gumit, ami olyan 2500 Ft lenne, hopup kamra lenne olyan 8000 körül, smd ledek legyen 2000 Ft. Összesen bőven kb. 15000 ft az alkatrész.
Ha 65$ átszámolom a mai árfolyamon, akkor 15000 Ft-ra jön ki.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2012.08.06. 19:18

dedede a madbull tracer unit-os hopup kamra úgy van megoldva, hogy az adagoló ajaktól felfele egészen a nózi szintjéig le van marva a kamra oldala (csak annyira hogy azért tartson) és oda van ráfektetve 3-4 db-ból álló smd led sor. ott tömíteni úgy sem kell, viszont egészen az adagolásig meg van világítva a bb. A nózi így is úgy is tömít ha lyukas oldalt , ha nem, tehát elméletileg nincs fps vesztés.

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.08.06. 18:55

Jó közel van! :D
Körülnéztem a magyar internetes áruházakban, de nem találtam SMD-ben ledet. Amit linkeltem is, csak kerek és szögletes fejű van.

manstein
Szakaszvezető
Szakaszvezető
Csapat: K.B.A.S.E. - K.A.T.

Hozzászólás Szerző: manstein » 2012.08.06. 17:37

Ugyanoda ahová a normál ledet csak a lyuk köré kell ragasztóból egy vékony szigetelő réteg arra rá a led a vezeték rá a ragasztó
és kész is. Kínából akarok majd rendelni 1800ft körül van 20 db ha jól emlékszem.
Semmi ok a nyugalomra, mindenki őrizze meg a pánikot !!!

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.08.06. 17:06

A gondom az így látatlanban az SMD UV Led-l, hogy nem tudom elképzelni azt, hogy oda be tudom építeni. Magyarán, a hopup kamrába nem tudom hova lehetne elhelyezni az SMD kialakítása miatt.
A másik az, hogy nem találok külön SMD UV ledet sehol.

manstein
Szakaszvezető
Szakaszvezető
Csapat: K.B.A.S.E. - K.A.T.

Hozzászólás Szerző: manstein » 2012.08.06. 16:25

A legjobb megoldás az smd led beépítése, mivel az nagyon lapos kb. 2-3 mm a vastagsága és nagyon erősek is, ebből 2 db is elég
a jó eredményhez, de persze traceres bb kell hozzá, nem tudom beszereztétek-e már.
A tracer-es hop-up kamrát 300-400 ft-ból is ki lehet hozni, ha olcsón veszed a ledet, K.váron 200 ft körül kapható darabja,
de összefogva a neten sokkal olcsóbban is van itt pl. 25 ft/db : http://megaled.hu/hu/webshop/led-dioda/ ... led-detail
Semmi ok a nyugalomra, mindenki őrizze meg a pánikot !!!

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.08.05. 23:07

Attól függ, milyen led-t veszel. Van gömbölyű és lapos fejű led is. Eleve, az utóbbit nem kell csiszolni. Amúgy, több leírást átolvasva, nem jelzik a gömbölyű fejű led csiszolását.
A lényeg annyi, hogy nem tudod teljesen beengedni a hopup kamrába a gömbölyű fejű ledet és a másik oldalon kicsit kilátszik. kb. 1-2 mm. Szerintem, brutál erejűt nem tudsz venni, főleg itt nálunk, ezért kellene 3 általános UV ledet beépíteni, amelynek van annyi ereje, hogy az áthaladó BB-t megvilágítsa.
http://www.megaled.hu/hu/webshop/led-di ... led-detail
http://plaza.unas.hu/plaza_artdet.php?a ... es_fej_mer

Válasz küldése