Torkolattűz imitáció

Fegyverekkel kapcsolatos tuning, javítás és szerelési témák.
zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Csapat: K.A.T.
Kapcsolat:

Re: Torkolattűz imitáció

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.08.06. 08:46

Annyiban szeretném én ezt kiegészíteni, hogy nálunk pl. a G36 esetében nagyon kevés hely van plusz vezetéknek a motorról levezetni és újra előre vezetni. A helyszűke miatt csináltam azt, hogy (FET nélküli) a fekete vezetéket egyenesen az akkumlátorról húztam le, a piros vezetéket a Gearbox felős érintkezőjéről (ugyanis lövés esetén van itt csak áram, egyébként nincs).
A piros vezetékre tettem az ellenállást, de én elé tettem egy kis mikrókapcsolót arra az esetre, ha nincs rá szükség, akkor egyszerű mozdulattal ki kapcsolom vagy esetleg be.
A LED 5mm sima fehér led, tényleg kb. 25 Ft vagy még annyi sem. Az ellenállás is potom 5-10 ft, értékétől függ.
M4A1 esetében könnyebb a helyzet, mert ott nagyobb hely van a vezetékek elhelyezésére.
Már mondtam nektek, aki ideges akar lenni, az G36-t szereljen! :D

-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok
Csapat: K.A.T.

Torkolattűz imitáció

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2012.08.05. 23:47

A legegyszerűbb módszer.

Alkatrészek:
- LED, 1W-os elég, de rengeteg fajta, kapható, mind méretében, mind színében.
- Ellenállás, kb 15 OHM, 1W-os LED és 8.4V-os akksi esetén.
Az,hogy melyik akku melyik led pároshoz mekora ellenállás kell azt nem tudom,de van rá képlet ezt rátok bízom.
- Vezeték kell még de ezt nem részletezném. :)

Bekötés:
Ha nincsen FET a fegyverünkben, akkor a motorra kell kötni egyszerűen, persze az ellenállás közbeiktatásával.
Amennyiben már FET van beépítve, annak a kimenő vezetékeire, (gyakorlatilag szintén a motorra) forrasztjuk a vezetékeket és már villog is a puskánk.

http://oakleydevil.blogspot.hu/2012/07/ ... tacio.html
Ne sírj...éld az életed!

Válasz küldése