Házituning

Fegyverekkel kapcsolatos tuning, javítás és szerelési témák.
barniw
Ezredes
Ezredes
Csapat: kaposwar

Re: Házituning

Hozzászólás Szerző: barniw » 2013.03.03. 16:35

Félreértés ne essen, nem nyavalyogni akartam (az nálam a pontosság szokott lenni), csak arra próbáltam utalni, hogy aki maga nem tudja megoldani a szerelős problémákat, annak mások a perspektívái, sokkal fontosabb neki az üzembiztonság. Hogy érthetőbb legyek: nem akkor fog lerohadni a puska, amikor az ember épp nem játszik vele. Persze, ami elromolhat az el is romlik, nem ez a bökkenő.
---
De az technikailag elképzelhető, hogy a boxon van egy szelep, aminek az érzékenysége állítható, és ha a beállított túlnyomás fellép, akkor ott kiengedi a levegőt ?

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok
Csapat: K.A.T.

Hozzászólás Szerző: Bence » 2013.03.03. 14:58

Nem feledkezek meg róla, csak elfogadtam hogy ez is megtörténhet. :? Kocsiban is bármikor tönkremehet valami stb...
Ha az ember használ valamit akkor megvan az esélye hogy tönkremegy.... ezt semmivel se lehet kiküszöbölni

Bálint puskája amikor alap volt és behalt akkor
először az a 11.1-s lipó ölte meg
másodszor meg a tré összeszerelés... Fogóval nehéz dugattyúfejcsavart betekerni :D

-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2013.03.03. 14:43

Bálint stukijában is pont ezek voltak,aztán mi lett a vége, dugó,2db fogaskerék,motor pinion, de láttam olyat is ahol cilinder is levesbe ment.
Pont neked mesélem aki pontosan tudja hogy megy ez csak valami oknál fogva hajlamos vagy megfeledkezni róla :P
Ne sírj...éld az életed!

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2013.03.03. 12:59

Jójó min dugattyút cserélek :D

De pl ezért is használok könnyű és még meg is fúrt dugattyút amin egy fém fog van. Ha gebasz van úgyis az rottyan el először. Azt meg ezerből lehet pótolni Csapágyak csúszók szóval azok se nagyon mehetnek tönkre...

G3 tök "alap belülről" de eddig meg vagyok vele elégedve.
Mp5k kicsit gyors lett de ott is be van állítva az AOE szóval azzal se lehet nagy baj. + ott még a cső is rövid és 6.08-s szóval silányabb minőségű bb se nagyon tud kárt tenni benne :)

-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2013.03.03. 10:33

Barni, van ilyen fizikai aspektus úgy hívják sz@r tömítettség :) és oda pontosság is.
Van még egy módszer, ami rugófüggetlenül fix FPS-t produkál . :(
Ne sírj...éld az életed!

barniw
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: barniw » 2013.03.03. 08:52

"Ha a bb megakad (bár nagyon nagyon ..... nagyon minimális rá az esély)" - hát én is ezt gondoltam, amíg le nem darálta magát az AUG-om boxa; és én még csak nem is szoktam sokat lövöldözni; közismerten gagyi BB-t sosem használtam. Még az volt a szerencse hogy ez egy taszári "ujjgyakorlaton" történt, és nem egy nagy játékon. Persze ha magam tudnám szerelni, akkor nem okozna ez ekkora gondot: mindig lenne nálam alkatrész, esetleg csere box, és gond megoldva.
---
Minden esetre nekem logikusnak tűnik az az elgondolás, hogy a box rendelkezik valamilyen -nem feltétlenül elektronikus- vezérléssel, ami érzékeli a túlnyomást, és elengedi a felesleges levegőt.
A teljesen elektronikus vezérléshez, ami a lövés összes aspektusát (korlátok nélkül) vezérli, viszont más, teljesen új box kell - ez a Kriszék munkájának egyik fő konklúziója.
Meg persze jó BB, met ha az jó, akkor a box ledarálódásának tényleg csak minimális az esélye.

-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2013.03.02. 22:06

:D :D :D
Ha mégis megakad akkor megakad... max cserélek egy dugattyút.
Pontosítok, ha nem baj. Ha mégis megakad akkor megakad... minimum cserélek egy dugattyút. ;)
Ne sírj...éld az életed!

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2013.03.02. 10:53

Nagyobb furattal nagyobb fps-t produkál a puska 20-s bb-vel persze. Ezért van hogy az új cymák 460-kat is lőhetnek.
Kisebb nózi furattal valamelyest érvényesül a légfék hatás, + stabilabban lőheti a nehezebb bb-t.

Ennek a kialakításnak annyi értelmét látom:
Ha a bb megakad (bár nagyon nagyon ..... nagyon minimális rá az esély) akkor a nyomás megnő, a hop gumi szája szétfeszül és mivel ezek a kis vájatok közel vannak a gumi szájához el tudnak szelelni. Szerintem...

barniw
Ezredes
Ezredes

Hozzászólás Szerző: barniw » 2013.03.02. 10:25

Világos, a vezérlést nem helyettesítheti, esetleg a hopup hatáson javít.

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2013.03.01. 18:31

Közben megnéztem, mivel a G36 nozzie is ilyen, és a Tominak G36 van, ezért a nozzie kialakítása szinte ugyan az. Hát, én nem tudom! Biztos, aki ajánlotta okosabb, mint én vagy mi, de én nem látok semmi extrát rajt.

Lásd: http://shop.ehobbyasia.com/prometheus-a ... eries.html

Az ára szinte dettó, ugyan az. No, csak azért mondom, mert egy ilyent éppen itt tartok a kezembe.

Válasz küldése