Hangosítás

Fegyverekkel kapcsolatos tuning, javítás és szerelési témák.
device
Dandártábornok
Dandártábornok
Csapat: K.A.T.

Re: Hangosítás

Hozzászólás Szerző: device » 2012.10.25. 23:35

Egyfelől a hang a lövés irányában terjed, szóval amennyiben az nem interferál és gyengíti a lelőtt játékos 'találat!' üvöltését, valamint ha nem fal mellett lősz és az verődik vissza, így véleményem szerínt így-se úgy se fogja meghallani a kiáltást, amennyiben én leszek az áldozat :D

Amúgy meg ne fúrkálj, inkább egészben esztergáltass. Két napot töltöttem inventorral, ha van konkrét elképzelésed és van kint 220v Olajhegyen, megtervezhetjük ott is.

Harmadrészt ha minden igaz, holnap közel engednek az esztergapadhoz, ha elég jó vagyok csinálhatom egymagam az esztergálást. Ez persze se bizonyíték, sem ígéret hogy a tiedet is ki tudom majd ütni, de több mint a semmi.

Amúgy meg emlékszel (hogy emlékeznél) arra a csettegőre, amit a búcsús cigányok árultak cirka 20 éve? Amivel a második világháborúban a deszantos szövetséges katonák megismerték egymást éjjel (egy klikk - két klikk ) ?

Na ezen az alapon kéne elindulni, egy olyan fémlapot kéne rakni az elejébe ami kattan egyet becsapódáskor, de nem kell félni hogy cirka 10.000 bb után elfárad és kiköpi a hopupba. Csak simán pattanjon át, mint a cappy-s üveg fém teteje (na lehet az lesz az alapanyag :D ) és vissza. Ezt felcsavarozod, átfúrod hogy a levegő ne tompítsa, valamint olyan átmérőt kell adni neki, hogy még véletlenül se érje el a henger falát (mint ahogy én jártam az aluval, botrány) . Lehetne az simán műanyag dugófej, nem kell ahhoz alu.

Aztán "hadd szóljon"!

manstein
Szakaszvezető
Szakaszvezető
Csapat: K.B.A.S.E. - K.A.T.

Hozzászólás Szerző: manstein » 2012.10.25. 19:42

Azon elgondolkodtál, ha hangosabb a fegyver meg sem fogod hallani, mikor a kolléga szemből üvölti, hogy TALÁLAT !
Csak mert néha én a jelenlegi fegyver csattogásnál sem hallom meg ! ( bár lehet, hogy öregségemre romlik a hallásom :) )
Semmi ok a nyugalomra, mindenki őrizze meg a pánikot !!!

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2012.10.25. 19:29

Nem vagyok annyira pro műszaki rajzban de valami kézzelkészült ábrát összedobok. Szombaton neked is felvázolom

Opció 2.0

Valami erős rugót kéne beiktatni a csillapító helyére amire ráhegesztve lenne az acéllap.
A rugónak annyira kéne erősnek lenne hogy a dugattyút a főrugó ne tudja túlságosan előrenyomni, azaz aoe fix legyen,
Viszont a rugó elnyelné a becsapódás erejét

Mitch1
Őrnagy
Őrnagy

Hozzászólás Szerző: Mitch1 » 2012.10.25. 19:23

Tessék rajzolni!Vizuális alkat vagyok!

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2012.10.25. 19:00

Muahahha.

Átgondoltam és a terv töéletes :D
A csavarok 1.6mm-sek lennének a furatok elől 1.7-sek hátrébb 2mm sek. Így a csavarok az acéllappal együtt szabadon tudnának hátramozogni a gumi ellenében. Olyan lenne mint egy rengéscsillapító.

kopasz
Őrnagy
Őrnagy

Hozzászólás Szerző: kopasz » 2012.10.25. 18:11

Ja úgy gondoltam az aoe-t, hogy a gumi/fém lemezek vastagságával lehet tized mm pontosra is állítani akár.
Kép
Kép

zsenipocok
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsenipocok » 2012.10.25. 18:10

Én nem tudom. Valaki csillapítja, hogy ne lehessen hallani valaki meg hangosít. Szerintem, ami bárdon is volt gázos M4, hangot is akar, meg olyan legyen, mint az eredeti, akkor vegyen olyant. Vagy vigyen magával az övére akasztott üres sörös dobozokat. :D
Én a Bence által felvázolthoz annyit tennék hozzá, hogy a gumira ragasztott fémlap az erős csapkodás után, lehetséges egyszer csak leválna. Ha csavar tartja, akkor meg nincs értelme a guminak, hiszen az energiából nem nyel el semmit.
No, most lehet mindenfélét ide irkálni! :D

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2012.10.25. 18:05

A fém, alu dugófejet kihagytam, de a célt figyelembe véve fölös is lenne firtatni.
A fémlemezt a műanyag dugófejre meg hülyeség, csak baj lehet belőle.

Az aoe-t igaz hogy be kéne állítani, de ha az alap csillapítót kivesszük a buliból akkor ezekkel a módosításokkal sem kéne komolyabb módosítást végrehajtani.

kopasz
Őrnagy
Őrnagy

Hozzászólás Szerző: kopasz » 2012.10.25. 18:02

Működhet, és még aoe-t is tudsz vele állítani. De ez csak akkor működik, ha fém dugattyúfejet használsz, vagy teszel a műanyagra egy nagyon könnyű fémlemezt, bár ez kérdéses, hogy mennyire lenne tartós.
Kép
Kép

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok

Hangosítás

Hozzászólás Szerző: Bence » 2012.10.25. 17:57

Sofatiren felvetődött az ötlet amin a suliban, a késői fekvéstől kábán gondolkoztam :D

Vannak olyan elszán full realisztik pléjörök akik azt szeretik ha a box csattog, azt viszont nem ha l és ebből kifolyólag törik.
Lenne erre egy ötletem, de gondoltam előbb itt vetem fel, mielőtt a lágylevegős fórumon megköveznek érte :D

Ötlet lényege az lenne, hogy a hengerfej alap gumikorongját kioperálva nyernék egy kb fél cm mély lyukat. Ebbe bele lehetne esztergáltatni egy olyan fém perselyt amibe 4 lyuk lenne fúrva kb olyan elrendezésbe mint ahogy a 2részes 4lyukú dugattyúfejeken látszik. erre jönne egy 4mm-s gumi csillapító arra meg egy 0.5mm-s acéllap amire a lyukakkal megegyező számú és helyzetű 1.6mm-s anyát ragasztanék. Ja, az esztergált persely lyukainak átmérője 1.7 valamint 2mm-s lenne. Összerakva úgy nézne ki mint egy hamburger.
Az anyacsavarokba kis csavarok lennének beletekerve és rögzítve ezek a persely furataiban szabadon mozoghatnának.
Így összerakva
1. a gumilemeznek köszönhetően lenne csillapítás
2. az acéllemeznek köszönhetően lenne csattogás
3. a hátulról betekert csavarok megakadályoznák az acéllemez gumitól való elválását.

Röviden ennyi,bár visszaolvasva bonyolultabbnak tűniik mint valójában. :D Vasárnap rajzokkal mellékelem a felvetést.

Észrevételek?

Válasz küldése