MP5

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok
Csapat: K.A.T.

Re: MP5

Hozzászólás Szerző: Bence » 2014.08.04. 19:22

Én még mindig szegény csóri kis g3 mammal játszok... 2009 óta megvan és itt most div lődd le magad :D. Amit találtál ca mp5 az jó cucc. Hop ja is fasza erős jó konstrukció. Alkatrész is van hozzá bőven. Átnézeted. Megy. Boldogság a köbön ( nem agyatlan tuninggal egy jól összerakott fegyver 5 évig is megy) éés ennyi. Ui. (div ha tripla vagy quadroposztot mersz írni szólok a teknek hogy robbanóanygaot akarsz brhozatni) :D. további mp5: testet csekkold, első irányzéjot. Belül a hopot csövet, meg a boxot.... Szóval mindent :) de ezt csak a biztonság kedvéért. Szerelés meg. Merre laksz?

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2014.08.04. 18:20

Igazából nem tudtam megnyitni a linkedet, de az eladó topikban az az mp5 navy 20ezerért is egy alkalmi vételnek számít !

Ha azt írta hogy átnézve kenve hézagolva cserélve stb akkor elméletileg elvégezte amit el kellett, de azért érdemes kipróbálni a fegyvert mielőtt megveszed tőle. Vájt fülű embert meg egy kronót viszel magaddal akkor nagy baj már nem lehet. Ajánlom tudtán kívül a Bencét , mert ő ráér és kronót is tud kölcsönkérni :D

Gepace
Honvéd
Honvéd
Csapat: Füredi A. Szövetség

Hozzászólás Szerző: Gepace » 2014.08.04. 17:13

Elsőként köszönöm a hasznos információkat, elnézegettem a softair-en található hirdetéseket és találtam is egy viszonylag megfelelőnek gondolt fegyvert.

"CA Mp5 A2

http://kepfeltoltes.hu/view/140224/2168 ... es.hu_.jpg

Eladó a képen látható airsoft fegyver.
Classic Army gyártmány ,/NEM SPORTLINE/ full fém .Keveset használt,frissen átnézve,zsírozva hézagolva, ezáltal kitűnő állapotban van.

új benne a dugattyúfej és a nózi.rugó vezető , sector plate.

Igény esetén adok hozzá plusz Hicap és mid-cap tárakat is,valamint lippo akkut."

Ha a tettek mezejére kerül a sor és megalkuszunk, utána mit kell átnézni a fegyverben stb... meg persze hogy ki tud ilyen munkát vállalni?

Sokan írtátok az MP5K-t is de azzal csak egy a bajom hogy szerintem baromi ronda. :)

Anyagiakra kitérve kicsit manapság mi mindenre nem kell pluszba költeni? Csak kíváncsi voltam a véleményetekre hogy ne ugorjak bele kezdő hibákba (plusz kiadások) és úgymond azt beleölhetem majd a következő fegyverbe, cuccba, stb.

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2014.08.04. 16:31

Hát jelentkeznék is meg nem is :D Nekem az első fegyverem van még mindig szolgálatban, viszont a belső cső, a hopkamra a hátsó irányzék kivételével minden, tényleg minden cserélődött rajta/benne.

Két és fél évig tartott a legózás, valamit mindig alakítottam rajta a vége pedig egy nagy hibrid lett. Ez az ami nem éri meg, ha játszani akarsz akkor játssz. Ha szerelni akarsz akkor úgy is úgy jársz mint én :D

barniw
Ezredes
Ezredes
Csapat: kaposwar

Hozzászólás Szerző: barniw » 2014.08.04. 13:11

Kezdésnek, hogy az ember képben legyen mit is kezd az airsoftal, arra jó az olcsó fegyver. De azért annak is megbízhatónak kell lennie, hogy a tapasztalatok és ne a folytonos frusztráció megszerzésére nyíljon alkalom. A tanuló fegyver az sosem az utolsó (tegye fel a kezét az öregek közül, aki még mindig az első fegyverével játszik); tehát be kell kalkulálni a következő, tényleg jó fegyver majdani megvásárlását is. Ritka de ideális esetben az első fegyver tuningolható a későbbi igényekhez.
---
A tapasztalt játékosok felszerelése alap esetben egy AEG puskát, és egy pisztolyt tartalmaz; a puska általában képes a 400 FPS körüli teljesítményre, míg a pisztoly tán úgy 300-320 maximumon van, és ezért jó épületen belül. Valamire való játékon mind a két szitu előfordul.
Én sosem gondolkodtam MP5-ben, de egyszer játszottam a Bence MP5K-jával, és az jó kis csúzli. Ezzel együtt is másod, vagy CQB fegyvernek gondolom. Mondjuk másod fegyvernek a sima pisztolyok szerintem alkalmasabbak, mert kevesebb plusz súlyt jelentenek.
A Krisznek volt anno egy elektromos pisztolya, szerintem az az ideális megoldás. A gázosokkal mindig gáz van.

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2014.08.04. 09:48

Ugyan azon szerepkört ellátó fegyverekből fölös halmozni, lehet 8, egyszerre úgyis csak egyel játszol. Az meg kinézetre tessen, ha épp nem akarsz g&g vel kezdeni akkor vegyél egy jg t vagy cymát, és mint írták többen is kis átnézést követően kiszolgálja majd az igényeidet. Majd évek múlva ráérsz mindenféle felesleges cuccot bedzerezni :D jó karabély 370 380 körül és teljes a boldogság.

-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2014.08.03. 09:41

No, micsoda eszmecsere folyik!
Alapok, az Airsoft fegyverek mindegyikével vannak lesznek
gondok. Vásárlás után ripityomra kell szedni(átnézni) ez általában meghálálja magát.
Kezdőként el kell gondolkodni fegyver ruházat bb játékra járás költségén.
Nem elkeserítésként írom, de gondold át ma már nem úgy van mint rég veszük egy stukkert oszt kész.
Szóval ha ez megvan és belevágsz , akkor mindegy, h használt v új mindenképp lesz járulékos költsége.
Ezzel is számolj mert az Airsoft fegyók nem az a kategória amit megveszek és használom 5-10 évig... Sajnos.
A gunfire.Pl-t viszont ajánlom a magyar boltokat felejsd el ha jót akarsz.
Ne sírj...éld az életed!

Bence
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: Bence » 2014.08.02. 17:50

Szóval. Amiket linkeltél azok a gyártót leszámítva ugyan azt tudják. Az sem kizárt hogy a munkások integetnek egymásnak a gyártósoron. Hopjuk ugyan az amit div utál de mivel nem magával a hop uppal hanem az állításának a mikéntjével van a gond nem nehéz helyrehozni. Szerintem... A jg nek kicsit jobb a belseje, alap összeállításban is egész jól elmegy , bár azért egy kis gondoskodás nem árt neki. + a jg n az irányzékok fémek. Fém test vagy műanyag ... 30-ért hirdetnek ca-t softairen fém testtel. Ha érdekel. Az jó cucc. Belét át kell nézni de a váza ha nem repedt veri a többit. Meglátod. Azokból a boltokból ahonnan a linkeket szedted nem vásárolnék fegyvert. Van ahol olcsób...

device
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: device » 2014.08.02. 17:17

Ha jól sejtem, de nem vagyok benne 100%-ig biztos, akkor ez a cyma 027 ez pont az a fegyver amitől igyekeznék megválni. A JG barátja nem tudom mennyivel jobb nála, tulajdonképp minden a hopupjukon múlik. Ha a felhúzókar nyitja jobb oldalt a hüvelykivetőt és ott lehet állítani hopupot akkor ez jobb mint az enyém DE (!!!) még mindig atom drága mindkettő. Ezt a műanyag testes verziót 15-20ezer forint körül szokták adni venni softair-en. 50.000-ért műanyag testes fegyver hát az szerintem (de ez csak az én szerény véleményem) baromi sok érte.

Félreértés ne essék, nem rossz a műanyag fegyver mert könnyű, könnyen célra tartasz vele, egész nap futkorászol nem fáradsz el. Igaz könnyebben törik ( az enyémnek az irányzékát egy-egy bb törte le) , de optimális esetben nem is kerül annyiba mint egy fémtestes , ami ugyanannyira erős és pontos tud lenni mint a műanyag társaik. Csak hát drágábbak mert hát valamivel el kell adni az új terméket :D

Apropó lenne egy frankó tusom hozzá ha érdekelne Téged ( :P ), én valószínűleg úgy is bontani fogom a fegyvert mert egybe nem akarja elvinni senki :/

Szóval én 40.000ért vettem anno használtan a műanyag testes m4-em és már 6x megbántam. Az a fegyver pontosan 20-25 ezret ért volna, már akkor is. Azóta mindent (szó szerint mindent ) kicseréltem rajta ami abszolút nem követendő példa. Célszerű megálmodni milyen fegyvert akarsz használni és vásárlás után azt akkor nem bántani , mert az átépítés hosszú és fájdalmas legózás amely játéknapon való csalódottsággal van kikövezve.

http://gunfire.pl/search.php?node=516&l ... &counter=1

Sasuld meg ezt a linket! Tudom, van közötte más is nem csak mp5, de mp5ből 65 euro az alja (mp5k) és tuti hogy új. Mivel lengyel shop ezért vám sincs rajta, max posta de az egy közös rendelés esetén ingyen van bizonyos összeg felett. Alkatrész tuti van hozzá, ...

Bence? Neked mi a véleményed?

Gepace
Honvéd
Honvéd
Csapat: Füredi A. Szövetség

Hozzászólás Szerző: Gepace » 2014.08.02. 15:21

Először is köszi a gyors válaszokat. Mindenképpen fix tusosat nézegetek, habár egyre jobban tetszenek meg a betolhatóak is. A gyártók között meg a JG és a Cyma fegyvereket nézegettem, habár gondolom nem kell tőlük csodát várni de kezdő fegyvernek szerintem megfelelnének. A hicap tárral nem lesz gond, mivel vagy low- vagy realcap-ben gondolkozom. Itt egy pár link amiket nézegettem, ha van róla tapasztalatotok azt örömmel meghallgatom.
http://www.airsoftdepo.hu/airsoft/fegyv ... p5-a4.html
http://airsoftone.hu/cyma-cm027a4-mp5-g ... x-tus.html

Válasz küldése