2014.07.12-13 - Új idő - Pécs-Vasas

-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok
Csapat: K.A.T.

Re: 2014.07.12-13 - Új idő - Pécs-Vasas

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2014.08.13. 08:19

Köszönöm!
Végezetül szerintem kihoztuk a napból a maximumot.
eEúton szeretném megköszönni a raj és a csapat
többi tagjának az odaadó önfeláldozó igazi csapatjátékos
hozzá állást.
Köszi srácok!
Ne sírj...éld az életed!

tompoo
Szakaszvezető
Szakaszvezető
Csapat: teljesen mind1

Hozzászólás Szerző: tompoo » 2014.08.13. 07:25

Ez jó! Gratulálok Krisz!

-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2014.08.12. 20:53

Folytatás...
Balra kanyarodva indultam az őrök felé
ha homár lennék akár a sátras barátunk fenekét is elpaskolhattam volna :-)
Azon járt az agyam pár pillanatig ha ezt videón megörökíthetném...szóval balra kanyarodtam az egyre mélyülő lövészárokban.
A lövészárokba térdig belógó lábbal hol balra hol jobbra szunyókálnak az"őrök" :-) odalépek az elsőhöz megrázom finoman semmi,
erősebben még mindig semmi,na még egyszer... közben körbenéztem ,semmi mozgás... na felébred! Könybelábadó réveteg ,álmos szemekkel
erősen pislog rám felnéz.
- le vagy késelve meg ne szólalj!-
Bólogatott majd visszadőlt aludni.
Mentem tovább a következőhöz majd még egy és még egy elértem a bunker bejáratához.
Olyan 90 cm széles bejárat bent kb 2x3m-es tér tök sötét a hold nem világított be táskák, minden féle bizbasz össze vissza.
Annyira szórakoztató volt a késelgetés, h majd elfelejtettem a lényeget, megszámolni mennyi palackot gyűjtöttek.
Körbenéztem megláttam megszámoltam 6db... ba..zus ez sok nekünk csak 3db van nehéz napunk lesz holnap...
A 3-4 lekéselt csendesen szemlélődött figyelte az eseményeket.
Indultam tovább egyik fa tövében találtam újabb áldozatot, bal kézzel mellkasának támaszkodva vártam , h ébredjen.
szemét kinyitva értetlenül nézett rám.
- Arra vannak még?-
...bologatott...
-ketten?-
...ismét bólogat...
-le vagy késelve meg ne szólalj!-
Indulnék a kettőért, de szemem sarkából mozgást észlelek a bunkerből. egy emberi alak felülni látszik és tényleg... baj van!
Mintha csapat tag lennék barátian megszólítom közben lopom a távolságot,észrevétlenül megmarkolom a Tar21-et.
Barátunk gyanakvóan, de tétlenül bámul...odaérek. Valamit mondott talán azt, h
-megijesztettél azt hittem elleség vagy-
...barátian megérintem a vállát...
-ééés tényleg le vagy késelve meg ne szólalj!-
valamit mondott,de már nem emlékszem pontosan :--)) !!...
Sarkon fordulok megyek a kettőért...
...Újabb két ébresztés és késelés csendben tisztán...
Mi legyen a sátrakban szunyókálókkal? Vissza sétálok az első lekéselthez és közlöm vele.
-menj a sátrakhoz ébreszd fel őket mond nekik, hogy halottak mert szét lőttem az összes sátrat-
...ekkor három koppanás a hátamon... meglőttek!!
Sajnos volt még valaki a bunkerben és nem vettem észre... :-(
Ne sírj...éld az életed!

kopasz
Őrnagy
Őrnagy

Hozzászólás Szerző: kopasz » 2014.08.12. 18:11

Engem is érdekel a folytatás! :)
Kép
Kép

barniw
Ezredes
Ezredes
Csapat: kaposwar

Hozzászólás Szerző: barniw » 2014.08.12. 11:56

...hát igen, én is bekúszhattam volna rendesen az éjjeli ostrom alatt a dzsindzsa felőli bejáraton, és akkor tán többre jutunk. Vagy be kellett volna rohanni fedezőtűz mellett, hogy lesz ami lesz. Csak akkor már nem volt jó a headseted. Akit ott kilőttem az próbált lámpa nélkül belátni a nyiladékba. Lehet hogy akkor csak abba az irányba figyeltek, lévén a 'küszöbön' voltam. Ott jól jött volna a kommunikáció, vagy a támogatás más irányból.
---
Viszont már tudjuk hogy egy ilyen játék előtt mit kell kérdezni, és az nagy segítség.
A baofengek nekem nagyon bejöttek, csak jó headszet kell hozzá. A kicsi is teljesen jó volt, de nyilván a nagyobb a jó.
---
Offnak az offja: ma én is észrevettem kullancsokat magamon, de aztán csak az egyik bizonyult annak. A többi szeder tüske volt. Viszont alig van rajtam szúnyogcsípés, tehát a hálód az működött.

Mitch1
Őrnagy
Őrnagy

Hozzászólás Szerző: Mitch1 » 2014.08.12. 11:34

Engem érdekel!

-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2014.08.12. 07:44

Jó játék volt.
Kezdeti nehézségek : Sajnos kevesen voltunk, de ez zavart
legkevésbé. A kapott térkép igazi mélyvizes feladatnak bizonyult.
Kis csapatunk Barni Taylor és én(Krisz) 6 órás felderítő munka után
kitisztult a térkép mizéria. Szomorúan tapasztaltuk, h a helyi erők bázisa és a hozzá
tartozó medic helyek nagyon kedvező helyre kerültek... neki, a bázis
kialakitásról nem is beszélve. Némi szerencsével és akkor még 11 fős remek gárdának
köszönhetően sötétedés előtt többször sikerült bevenni ugyan haszontalanul mert rablás
csak másnap reggel 8-12-ig lehetett. No sebaj majd reggel is megjátszuk, sajnos nem így alakult.
Csapatunk létszáma követhetetlenül csappant és bővült 6-12 fő között.
Sötétedés után pihenni tértünk ami éjfélig tartott Taylor Barni pihentek én félálomban
őrködtem mikor neszekre lettem figyelmes. Na megjött épp gyengélkedő csapatunk másik 3 tagja.
Rádióztam nékik... nincs válasz mint útóbb kiderült headsett mikrofonja megadta magát.
Taylor-t még az utolsó pillanatban fel tudtam ébreszteni. Nagy csetepata voltala.
Ahogy jöttek úgy távoztak csak kémkedtek, h mennyi gyűjtött fluoreszkáló palackunk
van...sikerrel jártak a három éjjel látójuknak köszönhetően.
Beöltözve nekiindultunk az ellen bázisának ahol a mieink már nagyban zuzták őket... csatlakoztunk.
Egy órás küzdelem árán sikerült megközelíteni őket. A medicről érkező ellen hátbatámadását csak én éltem túl.
01:30 10 méterre lapultam a fűben kihalgatva a beszélgetésüket.
02:30 tizen x fős csapatuk kb fele nyugovóra tért.
03:00 őrök egy része hangosan horkol... eljött az én időm...
belopodztam a tábor közepére egy nagy fa mellé vajon mennyi őr lehet?.
Egyik sátorból valaki előmászik felém fordítja a lámpát, de rutinosan nem világított
a szemembe majd tovább ment az őrség felé pár perc és ment vissza.
03:10 újjabb sátor nyílik barátunk 10 lépésre elsétált mellettem brunyálás közben kiengedte a
nemes gázokat, visszatértekor 3 lépésnyire mentem utána az általa keltett zajt kihasználva.
Balra kanyarodva indultam az őrök felé lényegében egy embert kivéve az egész tábort lekéseltem.
Folytatás később... ha érdekel valakit.
Ne sírj...éld az életed!

barniw
Ezredes
Ezredes
Csapat: kaposwar

Hozzászólás Szerző: barniw » 2014.08.11. 11:17

Nem tudom jó helyre írtam-e, ha máshová való tegyétek át oda.
---
Végül is megvalósult egy Pécs-Vasas-i 2 napos játék, amin Krisz, Taylor és én is részt vettünk:
http://vadon.forumotion.com/t399-vasas- ... 2014089-10

Természetesen előzőleg kellett volna a játékról tájékoztatni a csapatot, de pénteken estig még bizonytalan volt a részvétel ezért most, utólag teszem ezt meg.
A Krisz képeket is készített, amiket gondolom majd fel lehet tenni (légyszi töltsd fel őket Krisz!).
Bár nem voltunk sokan, de a pályával és a kintalvós, 2 napos játékokkal kapcsolatos tapasztalatszerzésnek így is jó volt.
Helyszín: https://www.google.hu/maps/@46.1340952, ... a=!3m1!1e3
Tábor építés, felderítés - járőrözés, rajtaütés (tul.képpen ismeretlen terepen), és ezeknek az ellentől való elszenvedése volt a menün.
Ehhez jött a felszerelések használhatósága, valamint a tapasztalat hogy mi kell és mi az ami nélkülözhető egy ilyen játékon.
Legközelebb már sokkal könnyebb dolgunk lesz.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Straubék (vadon) Komlón is tartanak játékokat, amik meglehetősen nagy, 50-es létszámmal szoktak zajlani. Tőlünk is várnak mindenkit szeretettel.
A komlói pálya elég változatos, már a Hanygáék honlapjáról is lehetett róla jó pár videót látni. Szerintem a Mányoki brikettgyárhoz hasonló, csak több a környező terület.
Próbáltam videókat keresni a komlói pályáról, talán ezek lehetnek azok:
https://www.youtube.com/watch?v=vZvBck_tIgI
https://www.youtube.com/watch?v=S7ShwZkrR6g
Légi fotó:
http://www.panoramio.com/photo/15823848

ALIEN
Őrvezető
Őrvezető

Hozzászólás Szerző: ALIEN » 2014.07.06. 23:29

Sajnos èn mègsem tudok menni a játèkra egy családi utazás miatt.

-Krisz-
Dandártábornok
Dandártábornok

Hozzászólás Szerző: -Krisz- » 2014.06.21. 11:06

Arra azért Figyeljünk, h min. 40fő és csak 18-an vagyunk!
Ne sírj...éld az életed!

Válasz küldése